20. 6. svátek má Květa

Středočeská záchranka bude pokračovat v obnově sanitek i jejich vybavení

11. srpna 2023   (06:20)
Středočeská záchranka bude pokračovat v obnově sanitek i jejich vybavení
foto: ZZS Středočeského kraje

Má jít o dvanáct transportních defibrilátorů, 17 transportních plicních ventilátorů a 25 nových sanitních vozidel.


Středočeská záchranná zdravotnická služba bude pokračovat v obnově sanitek i jejich vybavení. Chce využít evropské dotace, nejdřív ale nákupy zaplatí Středočeský kraj. Má jít o dvanáct transportních defibrilátorů, 17 transportních plicních ventilátorů a 25 nových sanitních vozidel. Dodání je naplánováno na příští a přespříští rok, schválili středočeští krajští radní. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

"Neustále pracujeme na tom, aby středočeská záchranka měla co nejmodernější techniku a vybavení. Náklady na pravidelnou obměnu se pohybují v řádech vyšších desítek milionů ročně. Samozřejmě se tak snažíme o využití všech dostupných dotačních titulů v maximální možné míře, což dokládá i tento příklad," uvedl krajský náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).
Celková cena tohoto vybavení bude kolem 134 milionů korun, z toho dotace by měla pokrýt 114 milionů korun. Zbytek doplatí hejtmanství.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz