Středočeská přírodní koupaliště mají kromě Županovic na Slapech kvalitní vodu
1. července 2022 (09:15)
foto: KHS Středočeského kraje / ilustrační fotografie
Středočeští hygienici hodnotí kvalitu vody na 22 přírodních koupalištích, v dalších to dělají jejich provozovatelé.
Většina středočeských přírodních koupališť má výbornou kvalitu vody. V Županovicích na Slapské přehradě hygienici koupání nedoporučují citlivým lidem kvůli výskytu sinic. Na všech dalších místech, kde hygienici kvalitu vody zjišťovali, ji hodnotili stupněm jedna nebo dva na pětistupňové škále. Voda je tedy vhodná ke koupání, respektive má mírně zhoršené vlastnosti. V tomto týdnu hygienici na většině míst nové odběry nedělali, hodnocení vycházejí z měření z minulého týdne.
Stupněm tři, který označuje zhoršenou jakost vody nevhodnou ke koupání pro vnímavé jedince, vyhodnotili hygienici koupaliště Županovice na Příbramsku. "Pro návštěvníky to sice neznamená žádné omezení v koupacích aktivitách, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům, dětem či těhotným ženám však doporučujeme, aby se po vykoupání vždy osprchovali," uvedla mluvčí středočeské hygienické stanice Dana Šalamunová.
Mírně zhoršenou kvalitu vody, kterou hodnotí hygienici stupněm dva, má písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, jezero Ostrá na Nymbursku, koupaliště Jureček v Říčanech u Prahy, Živohošť na Slapské přehradě a koupaliště Vyžlovka u Prahy.
Středočeští hygienici hodnotí kvalitu vody na 22 přírodních koupalištích, v dalších to dělají jejich provozovatelé. Všechna koupaliště budou hygienici testovat znovu v pondělí. "Na každé kontrolované lokalitě se nejprve provede vizuální posouzení vody a následně je odbornými pracovníky akreditované laboratoře odebrán vzorek vody. Některé ukazatele, jako např. teplota vody nebo průhlednost, se zjišťují přímo na místě, ostatní ukazatele se analyzují z odebraného vzorku v laboratoři," uvedla Šalamunová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Extrémně silné bouřky se nevyhnuly Středočeskému kraji
•Na Příbramsku je dnes mimořádná aktivita komárů
•V pátek hrozí další bouřky, o víkendu bude do 30 stupňů
Další články
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř
V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč …
DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost
S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok
Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno?
Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné …
ANKETA
Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí
Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo …
NÁZOR
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR




