Středočeská policie řeší dva případy schvalování střelby
28. prosince 2023 (11:58)
Středočeská policie se zabývá dvěma případy podněcování a schvalování tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) v Praze. Obdobný případ vyšetřují policisté z Jablonecka v Libereckém kraji. Vyplývá to z dnešního vyjádření policejních mluvčích. Ve středu policie uvedla, že se v celém Česku zabývá zhruba šesti desítkami případů, které souvisí s tragickou střelbou.
Střelbu na sociálních sítích schvalovali ve středních Čechách dva muži, z Kolínska a Mladoboleslavska. Za podněcování k trestnému činu jim hrozí až dva roky vězení, řekl dnes mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Čtyřiadvacetiletý muž z Tanvaldu je podezřelý z přečinu schvalování trestného činu. Podle jablonecké mluvčí policie Dagmar Sochorové mu hrozí až rok vězení.
V případu dvou mužů ze středních Čech šlo o příspěvky na sociálních sítích. "Kdy proti oběma mužům je nyní vedeno trestní řízení, a to pro paragraf 365 a 364 trestního zákona, což je schvalování trestného činu a podněcování k trestnému činu," řekl Truxa. S mužem z Kolínska zahájila policie trestní stíhání, muži z Mladoboleslavska policisté sdělili podezření, doplnil mluvčí.
I muži z Tanvaldu na Jablonecku sdělili policisté zatím jen podezření ze spáchání přečinu schvalování trestného činu. "Podezřelý na sociální síti pod svým profilem veřejně svými komentáři schvaloval zločin aktivního střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze," uvedla Sochorová.
Střelec před týdnem ve čtvrtek v budově FF UK na Palachově náměstí v Praze zabil 13 lidí a čtrnáctá oběť zemřela později v nemocnici. Dalších 25 lidí bylo zraněno, část velmi těžce. Podle policie ve škole střílel čtyřiadvacetiletý student fakulty ze středních Čech, kterého policie spojila také s dvojnásobnou vraždou v Klánovickém lese z 15. prosince. V domě pachatele policie našla dopis, ve kterém se střelec ke klánovickému případu přiznal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Cizinci tvoří v ČR desetinu populace, jejich počet stoupl na 1,12 milionu
•Pošta bude do Štědrého dne doručovat balíky podané do 20. prosince
•Schwarzenbergovy ostatky uložila rodina do hrobky u zámku Orlík
Další články
Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek?
ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám
Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. …
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ
Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů
Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945
Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K …
HISTORIE
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející …
FOTOGALERIE
Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu
U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů …
AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci
V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno …
AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout
Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí …
POČASÍ





