9. 8. svátek má Roman




Středočeská města, muzea a památky chystají velikonoční akce

14. března 2016   (13:20)
Středočeská města, muzea a památky chystají velikonoční akce
foto: pribram.cz

Od dnešního dne je otevřen program Velikonoce v hornickém domě.



Středočeská města připravují na Velikonoce jarmarky, trhy, koncerty a akce pro děti. Speciální program chystají i některé památky nebo regionální muzea.

Například Hornické muzeum Příbram v pondělí zahájí tradiční akci Velikonoce v hornickém domku. Návštěvníci areálu na Březových Horách se budou moci seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století. Na programu bude pletení pomlázek, zdobení perníčků a vajíček, pečení jidášů či řezbářské umění. "Zájemci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet," uvedl ředitel muzea Josef Velfl.

Zámek v Mníšku pod Brdy u Prahy pořádá 27. března už 15. ročník velikonoční veselice s kuřetem. Bohatý program čeká návštěvníky v zámku i v zahradě, výtěžek akce půjde na sbírku Pomozte dětem.

V Kladně bude od pátku 25. do neděle 27. března připraven program na náměstí Starosty Pavla. Kromě stánků s řemeslnými výrobky, kraslicemi a různými pochoutkami si především děti užijí divadelní představení. V pátek město chystá také dětskou velikonoční diskotéku a v sobotu pohádkovou show, pletení pomlázek, malování kraslic a soutěže.

V Mladé Boleslavi se koná velikonoční jarmark 19. března na Českobratrském náměstí a na Karmeli. Návštěvníci si budou moci koupit kraslice, pomlázky, velikonoční dekorace a keramiku. V Nymburce bude 23. března jarmark na Rejdišti. V Poděbradech mohou lidé zamířit 26. března na Jiřího náměstí na pohádkové pásmo a povídání o velikonočních zvycích. V Kolíně se bude 24. a 25. března v Červinkovském domě soutěžit o nejkrásnější velikonoční vajíčko.

Regionální muzeum Mělník připravilo už na dnešní odpoledne tradiční vynášení Morany a na sobotu 19. března řemeslný jarmark. Velikonoční jarmark letos zahájí i pravidelné mělnické trhy na náměstí Míru. Jarmark se bude konat v sobotu 26. března a kromě prodejních stánků bude připraven hudební program, divadélko a tematická dílna pro děti.

Vlastivědné muzeum Jesenice na Rakovnicku pořádá velikonoční výstavu kraslic, která začne 17. března vajíčkovým dnem. Vystaveny budou kraslice zdobené různými technikami. V Rakovníku se v sobotu 26. března koná velikonoční jarmark na pivovarském dvoře. Tradiční trhy se uskuteční na Husově náměstí ve čtvrtek 24. března.

V sobotu 19. března si zájemci budou moci ve sklárně František v Sázavě na Benešovsku vyzkoušet rytí a zdobení kraslic i skleniček nebo pletení pomlázek. Chybět nebude květinová dílna, myší závody, soutěž skřítka Kerblíka či žonglérské vystoupení. "Tradiční velikonoční předvádění bude obohaceno o další techniky, skleněná vajíčka a skleničky budeme kromě rytí zdobit i technikou malování skla," uvedla ředitelka společnosti provozující sklářské centrum Martina Kulhavá.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj sbe bkc kš








Další články

Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz