19. 6. svátek má Leoš

Středočeská města dopad služeb Airbnb na ubytování nezaznamenala

6. srpna 2023   (09:53)
Středočeská města dopad služeb Airbnb na ubytování nezaznamenala
foto: pixabay

Letos je to 15 let, co byla založena společnost Airbnb, aplikace pro zprostředkování ubytování.


Středočeská města dopad služeb Airbnb na ubytování či stížnosti nezaznamenala. Podle zjištění ČTK není nabídka tohoto způsobu ubytování v regionu rozsáhlá, ve městech jde většinou o pár bytů. Hotelový byznys ani situaci ve městech z hlediska pořádku i bytového fondu služba neovlivnila. Letos je to 15 let, co byla založena společnost Airbnb, aplikace pro zprostředkování ubytování.

V největším středočeském městě Kladně podle mluvčího Víta Herala jakékoli vlivy ubytovací služby Airbnb nezaznamenali v současnosti ani v minulosti, a to ani v případě dopadu na bytový fond či pořádek ve městě.
V Poděbradech, které jsou lázeňským městem, ale i častým turistickým cílem, je podle mluvčí města Kláry Zubíkové dlouhodobě velká síť penzionů a hotelů a ke změnám, například přelivu klientů do ubytování v soukromí nedošlo. Řekla, že v souvislosti s Airbnb se neřešilo ani žádné rušení klidu. "Nevím o tom, že by to nějakým způsobem narušovalo okolí," uvedla Zubíková. Dodala, že lidé, kteří vyhledávají noční život a večírky, míří obvykle do Prahy.
Také vedoucí kutnohorského odboru cestovního ruchu Dagmar Ostřanská řekla, že ve městě neevidují žádné dopady služby na cestovní ruch ani pořádek a klid ve městě. Historické jádro Kutné Hory je zapsané na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, míří sem proto mnoho turistů.

Ve středních Čechách loni nocovalo 1,168.695 hostů, meziročně téměř o 50 procent více. V předcovidovém roce 2019 v kraji přespalo 1,172 951 hostů, tedy o necelé procento více než minulý rok. Počet přenocování loni meziročně stoupl zhruba o 38 procent na 2,8 milionu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival … KULTURA NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč … DOPRAVA Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet /TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz