Středočeská centra mimo Prahu za čtvrtek zaregistrovala 1134 běženců
11. března 2022 (20:37)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dosud dostupné velkokapacitní ubytovací prostory jsou využité, kraj začal vytipovávat místa k provizornímu ubytování.
Středočeská asistenční centra v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami zaregistrovala za čtvrtek 1134 ukrajinských uprchlíků, ubytování zajistil kraj pro 112 z nich. Od 4. března odbavila tři středočeská centra pomoci mimo Prahu, kde je v Kongresovém centru středisko společné pro Prahu a Středočeský kraj, téměř 7700 lidí. ČTK to dnes sdělil mluvčí hejtmanství David Šíma.
Kutnohorské asistenční centrum ve čtvrtek zaregistrovalo 480 uprchlíků. Do mladoboleslavského centra si pro pomoc přišlo 361 a v Příbrami 293 lidí. Střediska v Kutné Hoře a Mladé Boleslavi jsou v provozu nepřetržitě již týden, příbramské centrum otevřelo v úterý. Asistenční centra pomáhají s registrací, ubytováním, vyřízením zdravotního pojištění, pracovními povoleními či sociálními dávkami, nabízejí také urgentní psychologickou nebo zdravotnickou pomoc. Pro prvotní registraci na cizinecké policii ve středu vláda prodloužila lhůtu ze tří na 30 dnů.
Ve středních Čechách dostalo do čtvrtka vízum za účelem strpění pobytu přes 15.000 uprchlíků. V celém Česku už ho má 95.000 lidí z Ukrajiny. V Praze a středních Čechách zůstává zhruba polovina všech uprchlíků, kteří zatím do Česka přišli. Dosud dostupné velkokapacitní ubytovací prostory jsou využité, proto kraj začal vytipovávat místa k provizornímu ubytování.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí
Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují …
ZAJÍMAVOSTI
Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc
Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z …
Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. …
ANKETA
Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici
Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k …
AKTUÁLNĚ
Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko
Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V …
PŘÍRODA
Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha
Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli …
Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“?
Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé …
ANKETA
Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah
Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře
Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města!
Máte chuť objevit zákoutí Příbrami, o kterých jste doposud ani netušili, že existují? …




