Středočeská asistenční centra odbavila téměř 30.400 běženců
19. července 2022 (11:02)
Středočeská asistenční centra od začátku března odbavila 30.382 uprchlíků z Ukrajiny. Od pondělí se zkrátila provozní doba centra v Kutné Hoře o hodinu, v pracovní dny je nově v provozu od 8:00 do 16:00, před tím to bylo do 17:00. V pondělí tam odbavili 84 běženců. Centra v Mladé Boleslavi a Příbrami v květnu kvůli nízké vytíženosti skončila. Ve středu bude centrum v Kutné Hoře z technických důvodů uzavřeno, sdělil dnes mluvčí hejtmanství hejtmanství David Šíma.
"Odbavování příchozích je v centru nadále plynulé, za víkend jím prošlo 43 uprchlíků. Za předchozí pracovní týden se jednalo v průměru o 78 osob denně. Aktuálně další změny neplánujeme. Situace je však pravidelně vyhodnocována v rámci krajského krizového štábu," uvedl Šíma.
Podle premiéra Petra Fialy (ODS) se o financování a dalším provozu asistenčních center pro ukrajinské uprchlíky rozhodne do konce srpna podle jejich vytíženosti.
Česká republika dosud udělila uprchlíkům z Ukrajiny přes 395.000 speciálních víz, 56.340 z nich je pro běžence s adresou ve Středočeském kraji, vyplývá to z údajů ministerstva vnitra. Kolik uprchlíků v Česku nyní pobývá, není přesně známo. Část z nich odjíždí do jiných zemí nebo se vrací na Ukrajinu. V červnu úřady odhadovaly, že v Česku zůstává asi 280.000 až 300.000 běženců.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Příbramsku došlo k poklesu nezaměstnaných, bez práce je 2763 lidí
•Do příbramských základních škol nastoupí v září přes sto ukrajinských dětí
•Ukrajinští uprchlíci se v příbramské knihovně učí česky, v plánu je adaptační skupina pro děti
Další články
Zimní počasí se odkládá. Teplé jihozápadní proudění nepoleví
Zdá se podle posledních předpovědí, že se letos typicky zimního počasí zatím ani v …
Jak se chránit před respiračními infekcemi: jednoduché kroky, které fungují
Chřipka, covid-19 i další respirační infekce se šíří rychle a nenápadně. Obzvlášť …
Druhá adventní neděle – bronzová: rodina, cukroví a dobré skutky
Bronzová adventní neděle je druhým krokem na cestě k Vánocům. Druhá svíčka na věnci …
Vánoce
ROLE 1 v Jincích: Aby přežili v boji, musejí i vojenští zdravotníci absolvovat taktický výcvik a dril
Bahno, chlad, málo spánku a neustálá hrozba dronů či min. Takové podmínky prověřily …
FOTOGALERIE
Perníčkovna Počepice: Výlet plný vůní, tradic a dětské radosti
Předvánoční čas v Mateřské škole Školní letos provoněla sladká vůně medového těsta. …
V Příbrami se krade i na hřbitově: po beránkovi a andělech byla ukradena měděná stříška
Krádež svítícího beránka a ulámaná křídla andělů z vánoční výzdoby ještě nestačila. …
Peterkův návrh uspěl: Příbram navýší dotace pro fotbal, hokej a volejbal o čtyři miliony
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram se největší debata vedla o …
Dobrovolnický projekt Svatohorské sady uspěl: ocenění od Fórum Dárců vedle Paměti národa či Konta Bariéry
Spolek Svatohorské sady převzal ocenění od Fóra Dárců za úspěšnou sbírku a projekt …
Na Kloboučku můžeme obdivovat staré a mohutné stromy
Pod východním úpatím Toku se skrývá vrchol, který na první pohled vybočuje z obvyklé …
POZNÁVÁME BRDY
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta na některých čerpacích stanicích zlevnila
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …





