12. 3. svátek má Řehoř

Středočeská asistenční centra odbavila přes 19.000 běženců, za středu 342

31. března 2022   (16:51)
Středočeská asistenční centra odbavila přes 19.000 běženců, za středu 342
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Příbramské asistenční centrum se dnes v noci přestěhuje z kulturního domu do budovy bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka.


Středočeská centra pomoci ukrajinským uprchlíkům v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami za středu odbavila 342 lidí, 69 uprchlíkům zprostředkovala ubytování. Zaregistrovaných je zhruba o 50 více než v úterý a o pětinu méně než ve stejný den před týdnem, kdy jich bylo 424. Díky klesajícímu náporu kraj od pátku omezí provozní dobu všech krajských asistenčních center. Zatímco dosud byla otevřena nepřetržitě, nově to bude od 07:00 do 21:00. Od začátku fungování centra pomoci mimo Prahu odbavila 19.050 Ukrajinců, kteří svou zemi opouštějí po ruské invazi, řekl mluvčí hejtmanství David Šíma.

Asistenční centrum v Kutné Hoře ve středu obsloužilo 96 uprchlíků, ubytování zajistilo pěti z nich. Na mladoboleslavské centrum se obrátilo 119 lidí, pět získalo i ubytování. V Příbrami to bylo 127, ubytování dostalo 59 lidí. Příbramské asistenční centrum se dnes v noci přestěhuje z kulturního domu do budovy bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka. Důvodem jsou dlouhodobě nasmlouvané akce v kulturním domě.
Kromě center v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami má kraj společné středisko s Prahou v Kongresovém centru na Vyšehradě, odkud se nejpozději do 14. dubna přestěhuje do bývalého sídla Komerční banky ve Vysočanech. I toto centrum bude mít kratší provozní dobu.
Asistenční centra nabízejí kromě pomoci s registrací, ubytováním i základní zdravotní ošetření, případně občerstvení pro čekající.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného … Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – … Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz