Středočeská asistenční centra doposud odbavila 19.244 uprchlíků
1. dubna 2022 (19:20)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Příbramské asistenční centrum se v noci na dnešek přestěhovalo z kulturního domu do budovy bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka.
Středočeská centra pomoci ukrajinským uprchlíkům v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami za čtvrtek odbavila 194 lidí prchajících před válkou na Ukrajině. Bylo to nejméně v tomto týdnu a zhruba o polovinu méně než před týdnem ve stejný den, kdy se jich zaregistrovalo 396. Od začátku fungování krajská centra mimo Prahu odbavila 19.244 Ukrajinců a ubytování zajistila pro 2917 z nich. Ode dneška v nich platí zkrácená provozní doba. Zatímco dosud byla otevřena nepřetržitě, nově je to od 07:00 do 21:00. Novinářům to dnes sdělil mluvčí hejtmanství David Šíma.
Asistenční centrum v Kutné Hoře za čtvrtek zaregistrovalo 59 uprchlíků, ubytování zajistilo pro osm z nich. Na mladoboleslavské centrum se obrátilo 79 lidí, pro sedm z nich našli pracovníci centra i ubytování. V Příbrami to bylo 56 lidí, ubytování zajistili pro pět. Příbramské asistenční centrum se v noci na dnešek přestěhovalo z kulturního domu do budovy bývalých Rudných dolů na náměstí T. G. Masaryka.
Kromě center v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami má kraj společné středisko s Prahou v Kongresovém centru na Vyšehradě. Za čtvrtek tam odbavili 860 lidí. Nejpozději do 14. dubna se toto centrum přestěhuje z dosavadních prostor do bývalého sídla Komerční banky ve Vysočanech.
Od zahájení ruské vojenské invaze Česko udělilo lidem prchajícím z Ukrajiny před válkou podle údajů ke středě doposud asi 249.000 víz.
Asistenční centra nabízejí kromě pomoci s registrací, ubytováním i základní zdravotní ošetření, případně občerstvení pro čekající.
Asistenční centra nabízejí kromě pomoci s registrací, ubytováním i základní zdravotní ošetření, případně občerstvení pro čekající.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Středočeský kraj dá 1,2 milionu korun na kulturní projekty, například na výstavy
•Středočeská asistenční centra odbavila přes 19.000 běženců, za středu 342
•Středočeská asistenční centra doposud odbavila 18.708 běženců, za úterý 296
Další články
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ




