28. 6. svátek má Lubomír

Středočeši mají o svatby s neobvyklým datem v únoru zájem, zejména 22. února

12. února 2022   (07:47)
Středočeši mají o svatby s neobvyklým datem v únoru zájem, zejména 22. února
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Ve všech oslovených středočeských městech potvrdili, že mají na 22. února domluvené svatby, ačkoliv to bude úterý, kdy se běžně neoddává.


Matriky v některých středočeských městech zaznamenaly zvýšený zájem o neobvyklá data, která nabízí měsíc únor pro uzavření sňatku. Především 22. února 2022 je podle numerologů magické datum a novomanželé věří, že jim přinese štěstí. O 2. a 20. února někde zájemci o svatbu neprojevili zájem vůbec. Ve všech oslovených středočeských městech potvrdili, že mají na 22. února domluvené svatby, ačkoliv to bude úterý, kdy se běžně neoddává. Jejich počet však nikde nepřekročil sedm.

Kolínská radnice oddá 22. února sedm párů. Podle Kristýny Smítkové z kolínské matriky neměli novomanželé zájem ani o 2. či 20., ale právě o 22. února. "Zájem o svatby v lednu a únoru je běžně minimální, máme tak jednu svatbu za měsíc," řekla Smítková.
Vedoucí kladenského oddělení matriky Jaroslava Vrňáková řekla, že na 22. února jsou ohlášené čtyři svatby a tři registrovaná partnerství. Na neobvyklých místech sňatky nebudou. "Vše jen obřadní síň," doplnila Vrňáková. Úterý není v Kladně běžný oddávací den, magistrát tedy vyšel zájemcům vstříc. Naopak o 2. února neměli žádní snoubenci v Kladně zájem.
Zvýšený zájem zaznamenala i radnice v Poděbradech. "Na úterý 22. února evidujeme šest žádostí o uzavření manželství, z toho se pět obřadů uskuteční na radnici v obřadní síni a jeden obřad v zámeckém sále," sdělila mluvčí města Radka Kakrdová. Za leden a únor oddali v Poděbradech poslední dva roky pokaždé šest párů, ještě v roce 2019 to bylo podle Kakrdové 12 svateb. O datum 20. února snoubenci v Poděbradech zájem nemají.

Mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková řekla, že zvýšený zájem o termín 22. února zaznamenali. "Na tento den je u nás rezervováno pět svateb, na 20. února však ani jedna," uvedla Charousková. O svatby v lednu a únoru je podle ní obecně každý rok zájem nižší, bývá to v průměru tak deset obřadů celkem.
Také v Příbrami je na 22. února nahlášeno pět obřadů a na 20. února žádný. "Jednu svatbu jsme měli 2. února," uvedla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.
V Berouně podle mluvčí městského úřadu Jitky Soukupové zatím o "dvojkové termíny" moc velký zájem není. Na 20. února si termín nikdo nezarezervoval a 22. února budou jen čtyři svatby na radnici, řekla Soukupová.
Podle vedoucí správního odboru Dagmar Volfové není v Kralupech nad Vltavou o svatební obřady s dvojkami velký zájem. "Termíny v tyto dny určitě dáváme, ale zatím máme dvě svatby 22. února," uvedla Volfová. Také ve Slaném jsou pro 22. února zarezervovány dva sňatky, konat se budou v obřadní síni. "Pro letošní jaro a léto evidujeme běžný počet rezervací," doplnila mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.
Kromě městských úřadů si novomanželé pro svůj svatební obřad často volí i netradiční místa, jako jsou zámky. Některé z nich se na pořádání svateb specializují. Podle Petry Štychové ze Chateau Mcely na Nymbursku měli datum 22. února pro letošek obsazeno jako první. Svatbu zde mohou pořádat jen jednu za den, protože podmínkou je i hotelový servis. Na nedalekém zámku Loučeň budou mít 22. února svatbu dva páry. "I když je to únor, letos už hezčí datum nebude," poznamenala svatební koordinátorka zámku Loučeň Vendula Knapová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz