6. 3. svátek má Miroslav




Středočechů s koronavirem je přes 700, vzestup nemocných byl zaznamenán i v Příbrami

KORONAVIRUS
13. dubna 2020   (14:36)
Středočechů s koronavirem je přes 700, vzestup nemocných byl zaznamenán i v Příbrami
foto: pribram.cz

Během velikonočních svátků bylo v Příbrami prokázáno onemocnění covid-19, které způsobuje nákaza novým koronavirem, u dalších dvou osob.


S nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 139 lidí. Počet případů onemocnění stoupl na 5.991, testů bylo provedeno 128.359. Počet vyléčených se zvýšil o tři na 467. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 8:30.

Ministerstvo aktualizovalo také čísla o hospitalizacích nakažených lidí. V neděli bylo s nemocí covid-19 v nemocnici 436 lidí, z nich 100 v těžkém stavu nebo s vysoce intenzivní péčí. Na 300 nakažených, kteří byli v nemocnici, se už uzdravilo nebo bylo propuštěno do domácí karantény.
Ve Středočeském kraji bylo v pondělí ráno 721 nemocných. Podle posledních statistik je na Příbramsku 41 nakažených, z celkového počtu v Příbrami 20. Obce na Příbramsku na webových stránkách uvádějí 4 nemocné v Krásné Hoře, v Novém Kníně pak 2. Jedno onemocnění covid-19 je v Žežicích, Bohutíně, Dobříši a Mokrovratech, Lazci a Nalžovicích.
Jeden z pacientů v okrese je v oblastní nemocnici v Příbrami, ostatní jsou v péči lékařů pražské nemocnice nebo v domácí karanténě. V Příbrami došlo v souvislosti s onemocněním covid-19 k jednomu úmrtí muže v seniorském věku.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) minulý týden odhadl, že na konci dubna bude 10.600 pacientů s covid-19, o týden dříve Ústav zdravotnických informací a statistiky hovořil zhruba o 14.200 nemocných. Ministrův náměstek Roman Prymula ale očekává, že zhruba za týden kvůli částečnému uvolnění protiepidemických opatření a neukázněnosti některých lidí o velikonočních svátcích opět přibude infikovaných.
Policie uvedla na twitteru, že dosud o svátcích denně řešila v souvislosti s nařízeními proti šíření koronaviru asi 600 přestupků, což je o polovinu víc než obvykle. Nejčastěji se setkávala se shlukováním lidí, pitím alkoholu na veřejnosti nebo s tím, že lidé nosili roušky na krku a nezakrývali si ústa a nos.

Onemocnění covid-19 bylo v Česku poprvé zaznamenáno 1. března. Na konci téhož měsíce překročil počet lidí s prokázaným koronavirem 3300.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz