Strašidla z hradu vs. strašidla z radnice: Souboj v podání ochotníků proběhne již dnes
22. června 2024 (07:12)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: Kamýcký divadelní spolek KADIS
Kamýcký divadelní spolek KADIS odehraje v Lesním divadle Skalka představení Obecně prospěšná strašidla. Vstupné je dobrovolné.
Nejbližší šanci ke zhlédnutí souboje mezi strašidly z hradu a z radnice, jak zní podtitul představení Kamýckého divadelního spolku KADIS, budete mít již dnes od 19.30 hodin v Lesním divadle Skalka v Novém Podlesí.
Svou první několikaminutovou scénku nazvanou Hospoda odehráli kamýčtí ochotníci v rámci Kamýckého prášení v roce 2004. O čtyři roky později pak došlo na minipředstavení Strážce hradu Vrškamýku. V roce 2010 pak opět na nádvoří zdejší zříceniny hradu odehráli veršovanou divadelní hříčku Staříček. To už bylo hlediště zaplněné do posledního místa.
V roce 2012 si pak troufli na divadelní hru Jana Drdy Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert „Občasný nedostatek hereckých zkušeností nahradilo nadšení, zábava, legrace, improvizace i metoda pokus-omyl,“ uvádí Kamýcký divadelní spolek KADIS na svém webu. Tehdy už nechyběly alternace, kulisy, rekvizity ani nezbytné nápovědy. Hru představili publiku v reálných Dalskabátech a následně ve čtyřech reprízách. Po diváckém úspěchu soubor ochotnických divadelníků založil regulérní divadelní spolek KADIS.
Doposud nazkoušeli a odehráli několik divadelních her v různých úpravách. Kromě již zmíněných „Dalskabátů“, pohádku Jaroslava Koloděje Jak čert vyletěl z kůže, upravenou verzi Babičky od Boženy Němcové, pohádku S čerty nejsou žerty opět na námět knihy Boženy Němcové nebo Dívčí válku, jejímž autorem je František Ringo Čech. V době předcovidové stihl soubor ještě zpracovat a uvést na různých jevištích klasickou pohádku Mrazík. Divadelní hra Obecně prospěšná strašidla následovala po dlouhé covidové pauze.
Představení Obecně prospěšná strašidla mělo premiéru loni v říjnu v Kamýku nad Vltavou. Ochotníci ho odehráli i na zájezdech v Rožmitále, Sedlci-Prčici a v Kozárovicích. Strašidla se tuto neděli představí i v Lázních Toušeň. Již v sobotu 22. června budou mezi sebou bojovat v lesním divadle nedaleko Příbrami.
KADIS má svou domovskou scénu v kulturním domě v Kamýku nad Vltavou. Jeho členové, jak rovněž uvádí na svých webových stránkách, sdílí především neuhasitelnou žízeň po zábavě, touhu zase se nalíčit, obléct kostým a proměnit se v někoho jiného nebo třeba jenom představovat „vítr“ a profičet po jevišti. „A pak, po představení, když diváci odejdou, herci naloží kulisy, vyperou kostýmy a vrátí se do svého života, kde jsou maminkami na mateřské, učiteli, sestřičkami, úředníky, studenty, kuchařkami, ajťáky, důchodci, a mají spoustu jiných profesí a životních rolí, na které scénář neexistuje. Ale jedno mají společné. Divadlo hrají srdcem a s láskou,“ shrnují ochotníci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová
Související
•Že komunismus byl zlo, pocítíte ve stínu příbramských hald
•Ztracené kouzlo nebo nutnost? Pevné jeviště v lesním divadle poblíž Příbrami budí vášně
•Jak se žilo za napoleonských válek? Skanzen ve Vysokém Chlumci pořádá historickou akci Vojáci na vsi
Další články
Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“
Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride …
FOTOGALERIE
Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem
Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových …
ZAJÍMAVOSTI
Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl
Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na …
AKTUÁLNĚ
Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení
Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka …
AKTUÁLNĚ
Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival
Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět
Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v …
POZNÁVÁME BRDY
Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám
Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů
Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků
Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. …
AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ









