Stovky lidí si užily Rožmitálské Velikonoce s párou
23. dubna 2022 (07:50)
Dalších 15 fotografií v galerii
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem
Na rožmitálském nádraží byla připravena výstava o historii místní lokálky a v dobovém vagónu mohli návštěvníci obdivovat výstavu o historii železnice.
Stovky lidí si užily Rožmitálské Velikonoce s párou. Hlavním lákadlem byly jízdy historickým parním vlakem z Rožmitálu p. Tř. do Březnice a zpět a v sobotu odpoledne se mohli cestující vydat historickým vlakem dokonce až do Blatné.
Na rožmitálském nádraží byla připravena výstava o historii místní lokálky a v dobovém vagónu mohli návštěvníci obdivovat výstavu o historii železnice. Před ním byl velkým lákadlem hlavně pro děti model železnice s vláčky.
Na nádraží probíhaly komentované prohlídky lokomotivy, v nabídce byla spousta suvenýrů s drážní tématikou a další program. Mezi vlakovým nádražím a Podbrdským muzeem jezdil historický autobus Robur. V muzeu je totiž k vidění výstava Kovo Věšín 1892-2022 s podtitulem 130 let výrobních družstev ve Věšíně a Starém Rožmitále, která produkovala i mnoho výrobků pro železnici.
Odpolední vlak vypravovala na cestu pokaždé muzika. V pátek a v neděli vyhrával na perónu na harmoniku Pepa Janoušek se svým kolegou a sobotní vlak do Blatné odjížděl za hudebního doprovodu žáků Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby Štěpána Fouse, Josefa Špaka a Matyldy Peštové pod vedením učitele Vlastimila Krále. Obrovská návštěvnost akce byla pro organizátory příjemným překvapením.
Akci Rožmitálské Velikonoce s párou připravilo Město Rožmitál pod Třemšínem se svým Podbrdským muzeem ve spolupráci s Iron Monument Clubem Plzeň, Českou západní dráhou, obcí Chrást, Správou železnic a dalšími organizacemi i jednotlivci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ MěÚ Rožmitál pod Třemšínem
autor: Jakub Pečenka
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ
Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž
Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu
Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový …
AKTUÁLNĚ
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA



















