30. 5. svátek má Ferdinand

Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze

14. prosince 2017   (06:34)
Dalších 11 fotografií v galeriiStotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze

Žákyni pogratuloval sám ředitel muzea Josef Velfl



„Naším zvykem je už 10 let vítat stotisícého návštěvníka.“ Těmito slovy přivítal ředitel Hornického muzea příbram Josef Velfl nejen děti, které přijely na exkurzi do dolů, ale také hosty, kteří spolu s ním chtěli uvítat jubilejního návštěvníka muzea. Ředitel muzea poté hovořil směrem k dětem. „Jsem moc rád, že toho stotisícého návštěvníka jsme mohli vybírat právě mezi vámi. Stotisícím návštěvníkem se stala vaše spolužačka Adélka Jandáčková.“ Adélka chodí do druhé třídy Základní školy Ořech v Praze. Dívenka dostala dárky nejen od ředitele muzea, ale také od zástupců města Příbram a dalších hostů. Starosta Jindřich Vařeka dokonce před mladou dámou poklekl.

Většina dětí byla v Příbrami vůbec poprvé a starosta města je varoval, že v podzemí by mohly potkat čerta, který se zapomněl vrátit z mikulášské nadílky zpět do pekla. Spolužáci Adélce mohutně tleskali a po oslavě je čekala prohlídka, na kterou jistě budou dlouho vzpomínat.

Hornické muzeum do budoucna připravuje novou expozici po uranových dolech a návštěvníci budou moci absolvovat prohlídku po místech, kde se těžil uran a zjistit opět něco nového o oblasti Příbramska.

Fotogalerie

Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (1) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (2) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (3) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (4) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (5) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (6) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (7) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (8) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (9) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (10) Stotisícím návštěvníkem Hornického muzea Příbram je Adélka Janáčková ze ZŠ Ořech v Praze (11)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: ZP








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz