vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Stomatologové vyberou prezidenta na další období. O post se uchází příbramský lékař Jiří Hrabák

19. února 2021   (13:58)
Stomatologové vyberou prezidenta na další období. O post se uchází příbramský lékař Jiří Hrabák

Funkci prezidenta komory bude obhajovat Roman Šmucler.


Sněm České stomatologické komory si v sobotu zvolí nové vedení pro období do roku 2025. Funkci prezidenta komory bude obhajovat Roman Šmucler. Má dva protikandidáty, o post se budou ucházet také majitel firmy Herbadent Pavel Smažík a majitel a lékař stomatologického centra v PříbramiJiří Hrabák. Sněm se uskuteční v pražském kongresovém centru.

Šmucler, který komoru vede od roku 2017, ČTK napsal, že stomatologická komora směřuje k naprosté samosprávě po vzoru sesterských komor v Rakousku a v Německu. "K tomu přibude překonávání ekonomické krize, která stomatologii zasáhla a zdaleka není konec," uvedl ke svým prioritám na další období.
Podle Šmuclera zubařům v prvním pololetí loňského roku poklesly příjmy od zdravotních pojišťoven o pět procent. "Z historie víme, že nejhorší to v našem oboru bývá asi rok po největším propadu HDP. Je třeba se přichystat. Vyjednat udržení a snad navýšení plateb od pojišťoven. Je to i naděje na větší změny v systému úhrad," napsal Šmucler na webu komory. Obor se podle Šmuclera se nyní potýká také s tím, že do důchodu odcházejí populačně silné ročníky zubařů a je potřeba je nahradit.
Na prezidenta stomatologické komory bude kandidovat také vystudovaný zubař a podnikatel, který dodává potřeby a služby pro stomatologii, Pavel Smažík. "Stomatologie mě provází celý můj profesní život. A protože plánuji, že to tak bude i nadále, není mi stav a osud české stomatologie vůbec lhostejný," uvedl k důvodům své kandidatury Smažík.

Komora je podle něj rozdělená, což ji oslabuje. Smažík by podle zveřejněných priorit chtěl mimo jiné to, aby komora zlepšovala obraz stomatologie u veřejnosti, vyjednala se státními orgány a pojišťovnami bonifikaci především preventivní péče, péče o děti a péče v okrajových lokalitách. Komora by také měla pomáhat zatraktivnit podmínky zubařských praxí v místech, kde je stomatologická péče nedostatečná, tedy především mimo velká města. Měla by rovněž řešit za své členy maximum administrativy a bojovat za snižování administrativní zátěže.
Dalším kandidátem na prezidenta je Jiří Hrabák, majitel a vedoucí lékař stomatologického centra v Příbrami. Jako své priority označil na webu komory mimo jiné snížení byrokratické zátěže zubařů nebo zvýšení úhrad od zdravotních pojišťoven za hrazené výkony. Problém je podle něj především v úhradách péče o dětské pacienty. Chtěl by také vytvořit informační kanál dostupný všem členům komory, který bude obsahovat nutné informace pro denní chod jejich praxe.
"Chci, aby komora chránila členy před zbytečnou byrokracií. Chci, aby administrativa a kontroly ze strany úřadu měly jasně popsaný a odůvodněný význam. (...) Aby nás administrativa neodváděla od toho podstatného - práce u křesla," uvedl Hrabák.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: Jiří Hrabák

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz