28. 8. svátek má Augustýn




Stoleté výročí existence oslaví příbramská obchodní akademie s žáky, učiteli i veřejností

30. září 2019   (18:00)
Stoleté výročí existence oslaví příbramská obchodní akademie s žáky, učiteli i veřejností

Přípravy na stoleté výročí již začaly a pravidelně se jim věnuje zatím pětičlenný tým.



Obchodní akademie a Vyšší odborná škola v Příbrami oslaví příští rok sto let své existence. Její historie se začala psát ve druhé polovině roku 1920, kdy byla zřízena dvouletá odborná škola ekonomického zaměření, nesoucí název Veřejná dvoutřídní obchodní škola horního města Příbramě a později Veřejná obchodní škola v Příbrami. Svůj nynější název má škola od 1. září 1996. V současné době škola nabízí studium ve třech oborech – čtyřleté studium obchodní akademie, čtyřleté studium oboru ekonomické lyceum, které je v nabídce školy od roku 2004, a tříleté pomaturitní studium na VOŠ v oboru finanční a ekonomické poradenství.

„Obchodní akademie v Příbrami musela zpočátku bojovat o svoji stálou existenci a mimo jiné dlouho neměla ani svoji vlastní budovu. To se fakticky změnilo až v roce 1993, kdy škola zakoupila od města budovu bývalého internátu. I to je ale dnes minulost a jsem ráda, že škola se pevně etablovala ve městě i okrese a svoje absolventy má dnes téměř v každé firmě v Příbrami a širokém okolí, ať už na pozicích v účtárnách, ekonomických odděleních, jako personalisty či přímo ve vedení. A mnozí absolventi jsou i majiteli firem či podnikají samostatně nebo jsou manažery velkých korporací či státních podniků. Z toho mám opravdu upřímnou radost,“ říká současná ředitelka Marcela Blažková, která je v čele školy od roku 2002.

Přípravy na stoleté výročí již začaly a pravidelně se jim věnuje zatím pětičlenný tým. Již nyní je například vyhlášena soutěž o podobu nového školního loga, připravuje se výzva pro veřejnost o dodání nejstaršího vysvědčení či maturitního tabla, pro zájemce budou uspořádány také speciální dny otevřených dveří nebo volně přístupná výstava. Oslavy vyvrcholí v září 2020, kdy bude pro žáky, učitele, hosty a další návštěvníky uspořádáno slavnostní setkání, jehož detaily však škola odhalí až později.

„Jsme rádi, že nyní probíhá kompletní oprava fasády a částečná výměna oken v hlavní budově, takže škola bude mít na své oslavy nový kabát. Chtěla bych tedy poděkovat městu Příbram a jejímu vedení za odsouhlasení této investice, protože ačkoliv zřizovatelem školy je Středočeský kraj, budova, ve které sídlíme je v majetku města. Opravy jsou navíc prováděny podle dobových
materiálů, takže budova bude mít zachován původní ráz, což myslím všichni ocení,“ sdělila k aktuálně probíhajícím opravám Marcela Blažková.

Při oslavách 90. výročí v roce 2010 škola vydala pamětní almanach. Jeho druhé, o deset let rozšířené, vydání připravuje i ke stému výročí. Spolupracovat i tentokrát chce nejen s historiky či pamětníky, ale též s úspěšnými absolventy, kteří v almanachu zavzpomínají na svoje studium a na vše, co jim škola dala. Pro výjimečné výročí zřídila škola také speciální webové stránky, které budou postupně aktualizovány a naplňovány nejrůznějšími materiály, k propagaci všech akcí a ke komunikaci využije škola svůj současný profil na sociální síti Facebook i nově vytvořený profil, speciálně věnovaný 100. výročí ekonomického školství v Příbrami.

„Nyní jsme stále na počátku příprav, sestavujeme plány a pořadí jednotlivých akcí a začínáme také oslovovat potenciální partnery a sponzory, protože škola ze svého rozpočtu takové výročí financovat nemůže. Věřím, že nám pomůže také zřizovatel a město Příbram. Oslovovat budeme určitě i firmy, instituce a jednotlivce a věřím, že nám pomohou naši úspěšní absolventi, kteří se pohybují v různých firmách na ekonomických či marketingových odděleních,“ dodává závěrem ředitelka školy Marcela Blažková.

Tomáš Vašíček
člen organizačního týmu

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Tomáš Vašíček
autor: top








Další články

Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový … AKTUÁLNĚ Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam … DOBŘÍŠ Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 … AKTUALIZOVÁNO
Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz