Stezka skřítka Tušílka nabízí propojení skutečných zážitků z přírody se světem internetu
6. srpna 2023 (18:04)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Protože do začátku školního roku přeci jenom nějaký ten čas ještě zbývá, máme pro vás prázdninový tip – Tušílkova stezka. Jestli ji už v létě nestihnete, nevadí. Můžete se tam vypravit až do konce září.
Prázdniny už jsou sice dávno za polovinou, ale stále je dost času strávit s dětmi příjemné chvíle, než jim volno skončí a ony opět usednou do lavic. Pro milovníky procházek v přírodě přinášíme sázku na jistotu. Ve středočeské obci Tušovice, kam to z Příbrami autem zvládnete za dvacet minut, se totiž nachází jediné místo na naší planetě, kde můžete potkat skřítka Tušílka. Je to čipera, kamarád a ochránce lesa. Vydáte – li se za ním na stezku, dozvíte se jeho příběh. Zhruba dvou a půl kilometrová procházka s jedenácti zastávkami, dvěma výhledy do krajiny a posezením pod majestátními douglaskami vás vtáhne do děje povídky a stanete se součástí přírody. Trasu pro pěší zvládnou i menší děti, s kočárky je procházka lesním terénem poněkud náročnější, ale ne nemožná.
„Naším hlavním cílem bylo v rámci možností vybudovat originální a hezky graficky ztvárněnou stezku pro rodiny s dětmi. Dále pak zlepšit prostupnost lesním terénem v naší oblasti a poutavou formou prostřednictvím příběhu skřítka Tušílka motivovat návštěvníky stezky k pochopení zákonitostí a významu lesa. K tomu jsme se snažili využít nových edukativních možnosti jako jsou techniky frotáží, práce s QR kódy a propojení skutečných zážitků z přírody se světem internetu“, uvádějí provozovatelé.
Tušílkova stezka je v obci značená. Na začátku trasy se nachází parkoviště pro šest osobních automobilů, dále pak multifunkční a dětské hřiště, wc nebo také knihobudka. Stezka je bezplatně otevřena od dubna do září v časech od osmi do osmnácti hodin. Provozovatelé nabízejí pro skupiny deseti a více osob netradiční pojetí návštěvy s komentáři autorů stezky nebo živým Tušílkem. V tomto případě je ovšem nutné obrátit se dopředu na oficiální obecní kontakty.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Čas vyrazit na houby, míní mykologové i meteorologové
•Astrofotografií července je snímek namodralé mlhoviny v souhvězdí Cefea
•Většina středočeských přírodních koupališť má vodu vhodnou ke koupání
Další články
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …
Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie
Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti …
Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky
A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit:
Každý únor se opakuje …
ANKETA
Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy
Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo …
Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů
Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní …
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …




