25. 8. svátek má Radim




Stavební úřad zastavil práce na domě, kde dělníci obezdili elektrické vedení

24. listopadu 2022   (12:38)
Stavební úřad zastavil práce na domě, kde dělníci obezdili elektrické vedení
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Stavebníka čeká sankce. Jaká bude její výše, zatím není jasné.


Stavební úřad v Příbrami řeší kuriózní případ přístavby, při níž dělníci obezdili vedení nízkého napětí. Prochází tak vnitřkem budovy, což normy nepřipouštějí. Podle energetiků stavbaři ohrozili bezpečnost distribuční soustavy a případně i životy lidí, kteří se pohybovali poblíž. Stavební úřad vydal výzvu k zastavení prací a věcí se dál zabývá, řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. Stavebníka čeká sankce. Jaká bude její výše, zatím není jasné. Podle mluvčí bude záležet na výsledku správního řízení. Na případ exkluzivně upozornil web príbram.cz.

Dělníci k budově v ulici Pod Lesem přistavěli nové prostory, aniž počkali na přeložku elektrického vedení. Podle úřadu tak stavebník porušil podmínky povolení stavby. "Stavební úřad vydal výzvu k zastavení prací. Dále bude věc řešena stavebním úřadem na místě stavby včetně uložení příslušných sankcí," dodala Švehlová.
Podle mluvčí Skupiny ČEZ Soni Holingerové dělníci porušili technické normy týkající se vedení nízkého napětí a zároveň ohrozili bezpečnost a spolehlivost distribuční soustavy a případně i životy a zdraví lidí, kteří se v blízkosti pohybovali.
"S investorem jsme v kontaktu a bude provedena náprava. Vedení bude vymístěno na dvě konzole, které umístíme na přistavěný dům. Veškeré náklady na práce spojené s přesunutím vedení půjdou samozřejmě za investorem," sdělila Holingerová. Dodala, že v této oblasti jsou na příští rok naplánovány práce na vedení nízkého napětí. Mělo by být uloženo do země.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz