vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1
Stavební práce na výměně sedadel v divadle jsou zahájeny, rekonstrukce bude stát 9,4 milionu korun

11. května 2020   (11:59)
Stavební práce na výměně sedadel v divadle jsou zahájeny, rekonstrukce bude stát 9,4 milionu korun

„V dalším období nás čeká rekonstrukce elektro rozvodny a snad i malé scény,“ řekl při zahájení prací starosta Jan Konvalinka.


Opatření kvůli koronaviru uspíšila rekonstrukci hlediště v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami. Pracovníci divadla se již před týdnem pustili do demontáže starých sedadel, stavební práce začaly právě dnes. Původně se počítalo s opravami během divadelních prázdnin.
Opatření kvůli koronaviru uspíšila …

"Situace, kdy divadlo nemohlo a stále nemůže hrát, nás přivedla k myšlence, že by rekonstrukce mohla začít dříve," uvedl starosta Jan Konvalinka (ANO).

V divadle se po úpravách sníží počet řad. Nyní má příbramská scéna 488 míst, nově by to mělo být kolem 425. Kapacita sálu se sice sníží, diváci se ale dočkají většího komfortu, což by podle vedení divadla mohlo zvýšit zájem o představení. Podobný efekt měla v minulosti rekonstrukce kina.
Kromě výměny sedadel se počítá také se změnou jejich výškového uspořádání, vymalováním sálu a instalací indukční smyčky pro sluchově postižené. Celková investice na rekonstrukci bude 9,4 milionu korun včetně DPH, výběrové řízení vyhrála firma Invessales, s.r.o.
Kromě výměny sedadel se počítá také se změnou …
„Naše příbramské divadlo je jedním z nejúspěšnějších oblastních divadel v ČR. Snažíme se systematicky tento náš kulturní stánek rozvíjet a podporovat. V minulém volebním období doznal velkého vylepšení kinosál. V nedávné době byla kompletně vyměněna podlaha v estrádním sále, který doznal i úpravy akustických poměrů,“ uvedl Konvalinka při dnešním zahájení prací.
„Naše příbramské divadlo je jedním z …

Nově se do divadla dostanou i hůře pohybliví návštěvníci díky zcela novému výtahu. „Nyní stojíme na prahu rekonstrukce divadelního hlediště, která zajistí návštěvníkům výrazně větší komfort. Rekonstrukce divadla tím rozhodně nekončí. V dalším období nás čeká rekonstrukce elektro rozvodny a snad i malé scény. Osobně mám velkou radost z toho, jak se nám daří naše divadlo zvelebovat,“ dodal Konvalinka. 
Nově se do divadla dostanou i hůře pohybliví …
Příbramskému divadlu loni přibylo návštěvníků. Představení zhlédlo téměř 66.000 diváků, meziročně asi o 8000 více. Více lidí zamířilo také do kina, které je součástí komplexu příbramského kulturního domu. Promítání si nenechalo ujít přes 63.000 diváků, meziročně téměř o 18.000 více.
 
Rozsáhlá budova z konce 50. let minulého století není v dobrém stavu, na celkovou opravu příbramského kulturního domu by bylo podle dřívějších odhadů zapotřebí téměř 175 milionů korun, což není v možnostech města. Radnice v poslední době v objektu investovala do výtahu pro handicapované.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22) V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram Liga se vrátila, avšak stále bez přítomnosti diváků. Fandit a podpořit svůj tým však můžete i tak, a ještě budete hvězdou velké obrazovky. 27. listopadu 2020   (08:24) Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Hra Záhada rozbitého hřiště vytáhne děti ven za pátráním po viníkovi. Začíná se 1. prosince. 27. listopadu 2020   (06:29) Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie by podle ředitele chtěla uspořádat krátkodobou výstavu, na níž by představila Drtikolovy originály zapůjčené hlavně od soukromých sběratelů. Nyní žádné cenné originály nevystavuje, jde o faksimile. 26. listopadu 2020   (19:20) Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je padesát na padesát. 26. listopadu 2020   (18:37)
Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz