21. 6. svátek má Alois

Stavební práce na výměně sedadel v divadle jsou zahájeny, rekonstrukce bude stát 9,4 milionu korun

11. května 2020   (11:59)
Stavební práce na výměně sedadel v divadle jsou zahájeny, rekonstrukce bude stát 9,4 milionu korun
foto: pribram.cz

„V dalším období nás čeká rekonstrukce elektro rozvodny a snad i malé scény,“ řekl při zahájení prací starosta Jan Konvalinka.


Opatření kvůli koronaviru uspíšila rekonstrukci hlediště v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami. Pracovníci divadla se již před týdnem pustili do demontáže starých sedadel, stavební práce začaly právě dnes. Původně se počítalo s opravami během divadelních prázdnin.
Opatření kvůli koronaviru uspíšila …
foto: pribram.cz


"Situace, kdy divadlo nemohlo a stále nemůže hrát, nás přivedla k myšlence, že by rekonstrukce mohla začít dříve," uvedl starosta Jan Konvalinka (ANO).

V divadle se po úpravách sníží počet řad. Nyní má příbramská scéna 488 míst, nově by to mělo být kolem 425. Kapacita sálu se sice sníží, diváci se ale dočkají většího komfortu, což by podle vedení divadla mohlo zvýšit zájem o představení. Podobný efekt měla v minulosti rekonstrukce kina.
foto: pribram.cz

Kromě výměny sedadel se počítá také se změnou jejich výškového uspořádání, vymalováním sálu a instalací indukční smyčky pro sluchově postižené. Celková investice na rekonstrukci bude 9,4 milionu korun včetně DPH, výběrové řízení vyhrála firma Invessales, s.r.o.
Kromě výměny sedadel se počítá také se změnou …
foto: pribram.cz

„Naše příbramské divadlo je jedním z nejúspěšnějších oblastních divadel v ČR. Snažíme se systematicky tento náš kulturní stánek rozvíjet a podporovat. V minulém volebním období doznal velkého vylepšení kinosál. V nedávné době byla kompletně vyměněna podlaha v estrádním sále, který doznal i úpravy akustických poměrů,“ uvedl Konvalinka při dnešním zahájení prací.
„Naše příbramské divadlo je jedním z …
foto: pribram.cz


Nově se do divadla dostanou i hůře pohybliví návštěvníci díky zcela novému výtahu. „Nyní stojíme na prahu rekonstrukce divadelního hlediště, která zajistí návštěvníkům výrazně větší komfort. Rekonstrukce divadla tím rozhodně nekončí. V dalším období nás čeká rekonstrukce elektro rozvodny a snad i malé scény. Osobně mám velkou radost z toho, jak se nám daří naše divadlo zvelebovat,“ dodal Konvalinka. 
Nově se do divadla dostanou i hůře pohybliví …
foto: pribram.cz

Příbramskému divadlu loni přibylo návštěvníků. Představení zhlédlo téměř 66.000 diváků, meziročně asi o 8000 více. Více lidí zamířilo také do kina, které je součástí komplexu příbramského kulturního domu. Promítání si nenechalo ujít přes 63.000 diváků, meziročně téměř o 18.000 více.
 
Rozsáhlá budova z konce 50. let minulého století není v dobrém stavu, na celkovou opravu příbramského kulturního domu by bylo podle dřívějších odhadů zapotřebí téměř 175 milionů korun, což není v možnostech města. Radnice v poslední době v objektu investovala do výtahu pro handicapované.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz