16. 5. svátek má Přemysl
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Stavbaři zbourají most v Počaplech a postaví nový

2. prosince 2020   (12:33)
Stavbaři zbourají most v Počaplech a postaví nový
foto: pribram.cz, ČTK

Přes most vede silnice I/19, bude tak nutné vybudovat provizorní komunikaci, na kterou bude převedena doprava.


Stavbaři vybudují nový most přes Mlýnský potok v Počaplech na Příbramsku. Nahradí původní z konce 19. století, který je ve špatném stavu a stavbaři ho strhnou. Práce si vyžádají 48 milionů korun bez DPH, se zprovozněním se počítá v posledním čtvrtletí příštího roku, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Obec podle starosty Jiřího Čížka (nez.) záměr ŘSD vítá.

Starosta poukázal na to, že projekt se rok projednával a prošel stavebním řízením. Dosavadní most je podle něj v havarijním stavu a má podemleté pilíře. "Buď se udělá nový, nebo budeme chodit přes vodu v gumovkách," řekl Čížek ČTK.
Přes most vede silnice I/19, bude tak nutné vybudovat provizorní komunikaci, na kterou bude převedena doprava. Do konce roku by měly začít přípravné zemní práce na založení zázemí staveniště a přeložení sítí. Zároveň budou stavbaři chystat provizorní komunikaci a připravovat mostní provizorium, jehož osazení je plánováno na jaře.
Po převedení dopravy na provizorní silnici začne kompletní demolice starého mostu a poté dělníci vybudují most nový. Do provozu má být uveden ve čtvrtém čtvrtletí 2021, dokončovací práce včetně odstraňování provizorní komunikace a úprav koryta potoka však budou ještě pokračovat.

Podobně jako v Počaplech měl být zbourán a nahrazen novým i kamenný most v Dobříši, který vede přes Pilský potok a je miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. Místní okrašlovací spolek s demolicí nesouhlasil a inicioval protestní petici, most byl nakonec prohlášen památkou a bourat se nebude. Podle Čížka však jde o jiný případ. Most v Počaplech podle něj není historicky cenný a sondy ukázaly, že nemá žádnou budoucnost.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení … ROZHOVOR Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků Oslavy 810. výročí města pokračují a přinášejí další zajímavou akci pro veřejnost. … HISTORIE Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci Nenápadná akrobatka z Brd. Každé pozorování rosničky může pomoci K naším nejzajímavějším obyvatelům brdské přírody patří bezesporu rosnička zelená. … POZNÁVÁME BRDY Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na  50 000 m², jeden nezapomenutelný den Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival … KULTURA LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu … Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé … NEPŘEHLÉDNĚTE Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek … AKTUÁLNĚ Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní … POČASÍ FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na … SPORT
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz