Stavbaři zahájili demolici mostu v Počaplech
24. března 2021 (13:48)
foto: pribram.cz
Práce na rekonstrukci mostu si vyžádají 48 milionů korun bez DPH, se zprovozněním se počítá v posledním čtvrtletí příštího roku.
Stavbaři vybudují nový most přes Mlýnský potok v Počaplech na Příbramsku. Nahradí původní z konce 19. století, který je ve špatném stavu a stavbaři ho strhnou. Práce si vyžádají 48 milionů korun bez DPH, se zprovozněním se počítá v posledním čtvrtletí příštího roku.
Po dokončení provizorní komunikace a mostu byla již převedena doprava a v pondělí 22. 3. stavbaři zahájili frézování vozovky, jako přípravu na jeho demolici. Ta začala dnes v 7:00 hodin ráno. „Původní klenutý most bude kompletně odstraněn včetně jeho původního založení pod hladinou Mlýnského potoka. Vytvoří se tak prostor pro nový mostní objekt, který bude širší a mírně směrově narovnán severním odsazením od jeho současného vedení. Po vyčištění místa začnou přípravné práce na založení nového jednopólového mostu a následně na samotném založení,“ informoval pribram.cz Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Řidiči jedoucí po silnici I/19 ve směru Plzeň -Tábor musí v souvislosti s probíhající výstavbou počítat s dopravním omezením. To první spočívá v kyvadlově řízeném provozu po mostním provizoriu, které dočasně překlenuje Mlýnský potok a jehož nosnost je omezena na 12 tun. Těžká nákladní doprava nad 12 tun je odkloněna na objízdnou trasu po silnicích I. tříd a to v Rožmitále pod Třemšínem a v Letech obousměrně na Příbram.
Podobně jako v Počaplech měl být zbourán a nahrazen novým i kamenný most v Dobříši, který vede přes Pilský potok a je miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. Místní okrašlovací spolek s demolicí nesouhlasil a inicioval protestní petici. Most byl nakonec prohlášen památkou a bourat se nebude. Podle starosty Jiřího Čížka však jde o jiný případ. Most v Počaplech podle něj není historicky cenný a sondy ukázaly, že nemá žádnou budoucnost.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …
Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie
Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti …
Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky
A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit:
Každý únor se opakuje …
ANKETA
Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy
Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo …
Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů
Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní …
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …






