28. 10. je státní svátek
Stavbaři v Počaplech na Příbramsku dokončují most přes Mlýnský potok

6. října 2021   (18:55)
Stavbaři v Počaplech na Příbramsku dokončují most přes Mlýnský potok
foto: Ředitelství silnic a dálnic

Práce si vyžádaly 39,6 milionu Kč bez DPH.


Stavbaři v Počaplech na Příbramsku dokončují nový most přes Mlýnský potok. Původní z konce 19. století byl ve špatném stavu, proto ho dělníci zbourali a nahradili novou stavbou. S uvedením do provozu se počítá koncem měsíce, informoval dnes Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Přes most v Počaplech vede silnice I/19, stavbaři proto museli nejdříve vybudovat provizorní komunikaci, na kterou převedli dopravu. Po demolici starého mostu, která skončila počátkem května, práce pokračovaly stavbou nového. Počátkem týdne na něm dělníci dokončili pokládku asfaltu.
"Do konce týdne vyznačíme vodorovné dopravní značení a provedeme potřebné administrativní úkony, abychom provoz z provizorní komunikace a mostního provizoria mohli převést zpět na zcela nový most," uvedl Buček. To by se podle něj mělo stát příští pondělí. "I na novém mostě však musí řidiči počítat s kyvadlově řízenou dopravou, která nám současně umožní bezpečnou demolici provizorní komunikace, demontáž mostního provizoria a pokládku dlažby," dodal Buček.
S uvedením do běžného provozu se počítá koncem měsíce. Dokončovací práce v okolí mostu, zejména terénní úpravy, budou podle Bučka pokračovat v závislosti na počasí i nadále, ale už bez zásadního vlivu na dopravu.

Práce si vyžádaly 39,6 milionu Kč bez DPH. Obec Počaply podle dřívějšího vyjádření starosty Jiřího Čížka (nez.) výstavbu vítá. Starosta poukázal na to, že dosavadní most byl v havarijním stavu a měl podemleté pilíře.
Práce si vyžádaly 39,6 milionu Kč bez DPH. …
foto: Ředitelství silnic a dálnic


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz