Stavbaři dokončují přestavbu dvou mostů na dálnici D4 u Staré Hutě
11. září 2023 (13:15)
Stavbaři dokončují přestavbu dvou mostů na dálnici D4 u Staré Hutě na Příbramsku. Předpokládaný termín uvedení do plného provozu je na přelomu září a října. Skončí tak dopravní omezení mezi 28. a 29. kilometrem dálnice. Původní mosty byly ve špatném stavu, stavbaři je zbourali a nahrazují novými. Novináře o tom dnes informoval Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.
Práce na mostech nad přepadem Huťského rybníka začaly minulý rok, náklady bez DPH jsou téměř 70 milionů korun. Loni dělníci přestavovali most ve směru na Prahu, letos se zaměřili na přilehlý most v opačném směru na Příbram. "V uplynulých dnech jsme pracovali na betonáži nosné konstrukce a římsy. Osazeny byly také dilatační závěry," uvedl Veselý.
Stavbu si vyžádal špatný stav původních mostů vybudovaných v 80. letech minulého století. Kvůli nefunkční izolaci do jejich konstrukce zatékalo a ložiska podléhala korozi. Obnaženy byly výztuže a diagnostika zjistila i další vady. Proto bylo rozhodnuto o demolici obou mostů a výstavbě nových.
Na D4 u Staré Huti nyní stále platí dopravní omezení. Veškerá doprava je vedena po loni postaveném novém mostě v režimu jedna plus jedna, tedy jedním jízdním pruhem v každém směru. Rychlost je v těchto místech snížena na 80 kilometrů v hodině.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Lidé se mohou ode dneška zapojit do zářijové části akce Do práce na kole
•Cyklohráček letos vyjel podesáté, o prázdninách svezl nejvíce cestujících na trase do Rožmitálu pod Třemšínem
•Středočeský kraj přidá na opravy silnic po zimě dalších 152 milionů korun
Další články
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ
Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost?
Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, …
AKTUÁLNĚ
Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí
Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT





