28. 8. svátek má Augustýn

Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici

7. června 2023   (10:29)
Dalších 5 fotografií v galeriiStavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici
foto: MěÚ Příbram

Školní ulice je v majetku kraje a spravují ji krajští cestáři.


Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici. Podle tiskové mluvčí radnice Evy Švehlové je již pod podchodem pokládán finální povrch a samotný most by měl být zprovozněn 12. června. Následně se dělníci zaměří na druhý most.

Práce na rekonstrukci mostů ve Školní ulici v Příbrami začaly v pondělí 13. března a potrvají do konce srpna. Stavební akce je rozvržena do dvou etap. Dělníci se nejdříve zaměřili na most, který je blíž ke stanici Hasičského záchranného sboru. Teprve potom přijde na řadu ten druhý. Pracovat na obou mostech zároveň není možné kvůli zajištění dopravní obslužnosti a přístupu složek Integrovaného záchranného systému. K základní škole, školní jídelně a mateřským školám se jezdí od kruhového objezdu na Zdaboři.
V druhé etapě, při demolici a stavbě druhého mostu, by se mělo jezdit ve směru od hasičské stanice. Dle vyjádření tiskové mluvčí Krajské správy údržby silnic Středočeského kraje Petry Kučerové běží stavba podle harmonogramu.
Školní ulice je v majetku kraje a spravují ji krajští cestáři. Na špatný stav mostů se přišlo zhruba před rokem po mimořádné prohlídce. Pod mosty vedou podchody pro pěší, jeden musel být kvůli bezpečnosti uzavřen. „Mosty byly v havarijním stavu, je nutné je zdemolovat a postavit nové. Náklady na stavbu jsou přes 45 milionů korun,“ dodala tehdy Kučerová.

Podle stavbyvedoucího Pavla Slavíka byla demolice prvního mostu náročná z důvodu přeložení veřejného osvětlení, veřejné kanalizace a plynovodního potrubí. „Nové mosty budou železobetonové s předpokládanou životností 100 let. Na stavbě se podílí 20 až 25 osob nonstop, abychom dodrželi termín,“ řekl pribram.cz Slavík.
Uzavírka se dotkla i chodců, kteří musejí využívat delší cestu ulicemi Čechovská a Sportovní, případně pod základní školou. Do školy je po celou dobu rekonstrukce zachován vstup hlavním vchodem a je otevřen i vstup ve směru od Brodské ulice.

Fotogalerie

Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici (1) Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici (2) Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici (3) Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici (4) Stavbaři dokončují opravu prvního mostu ve Školní ulici (5)

foto: MěÚ Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i … NEPŘEHLÉDNĚTE Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový … AKTUÁLNĚ Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam … DOBŘÍŠ Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz