2. 3. svátek má Anežka




Stavba železniční zastávky Příbram sídliště je v plném proudu, zkušební provoz by mohl začít v červnu

22. dubna 2020   (08:22)
Stavba železniční zastávky Příbram sídliště je v plném proudu, zkušební provoz by mohl začít v červnu
foto: pribram.cz

První snahy o zřízení železniční zastávky v této lokalitě se objevily již ve druhé polovině osmdesátých let minulého století po dokončení sídlišť Křižák a Fialka.


V Příbrami začaly práce na výstavbě nové železniční zastávky na sídlišti. Součástí stanice bude přístřešek pro cestující a další vybavení, výstavba by měla být hotová do konce roku, zkušební provoz by mohl začít již v červnu.
V Příbrami začaly práce na výstavbě nové …
foto: pribram.cz

Prostor, který řada lidí využívá při cestě směrem na Padák či Brod, se stal v těchto dnech staveništěm s pohybem těžké techniky. Podle radnice by lidé tudy měli procházet se zvýšenou opatrností. V čase, kdy se na stavbě pracuje, tam platí zákaz vstupu.
Prostor, který řada lidí využívá při cestě …
foto: pribram.cz
Součástí stavby bude přístřešek pro cestující, osvětlení a v koordinaci s městem Příbram také vybudování přístupových cest. Nová zastávka by podle dřívějšího vyjádření radnice měla pomoci velké koncentraci obyvatel na sídlišti a bude znamenat i velké ulehčení pro dopravu ve vnitřním městě.
Součástí stavby bude přístřešek pro cestující, …
foto: pribram.cz
První snahy o zřízení železniční zastávky v této lokalitě se objevily již ve druhé polovině osmdesátých let minulého století po dokončení sídlišť Křižák a Fialka. V průběhu devadesátých let pak byla dokonce zvažována poloha nové zastávky v blízkosti plaveckého bazénu a zimního stadionu. Z obou variant však v důsledku různých společenských změn a politického nezájmu na dlouhá léta sešlo. Obnovení původního záměru se podařilo nastartovat až s novým vedením města v roce 2014.
První snahy o zřízení železniční zastávky v …
foto: pribram.cz

foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz