20. 8. svátek má Bernard

Stavba výtahu v kulturním domě je v plném proudu

7. srpna 2019   (16:36)
Stavba výtahu v kulturním domě je v plném proudu

Výtah bude sjíždět do jednoho podzemního podlaží (kino) a bude stavět ve dvou nadzemních - prostor pokladen a foyer. Kulturní dům se tak stane kompletně bezbariérovým


O stavbě výtahu v příbramském kulturním domě se hovořilo řadu let. Letos se městu podařilo na tento projekt získat dotaci z Ministerstva kultury a stavba tak mohla být poslední červnový týden konečně započata. Zajímalo nás, jak stavba probíhá.
 
„Rekonstrukce v kulturním domě probíhá prozatím dle harmonogramu. Konečný termín prací je konec září. Výtah je objednán, jeho instalace by měla začít ve druhé polovině měsíce - nyní probíhají bourací a stavební práce,“ uvedla pro portál pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.
 
„Díky výtahu se kulturní dům stane kompletně bezbariérovým (kromě balkonu estrádního sálu). Výtah bude sjíždět do jednoho podzemního podlaží (kino) a bude stavět ve dvou nadzemních - prostor pokladen a foyer,“ dodává Eva Švehlová.
 
Rekonstrukcí prochází současně i dámské toalety, které budou nově doplněny o toaletu pro vozíčkáře. „Pokud jde o sociální zařízení, ta by měla být dokončena koncem srpna,“ uvedla dále Eva Švehlová. Po dobu rekonstrukce mohou ženy navštívit toalety na malé scéně, která je v době promítání otevřena.
 
Handicapovaní se dříve dostávali do hlediště nákladním výtahem. Inspektorát bezpečnosti práce to ale zakázal, jezdit v něm nesmějí dokonce ani technici. Nákladním výtahem lze přepravovat jen kulisy, ovšem bez lidí. Postižený proto musel mít vždy zajištěný doprovod, který mu pomohl po schodech. To již bude brzy naštěstí minulostí.

O stavbě výtahu v příbramském kulturním domě …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz