Stavba pavilonu příbramské nemocnice jde zatím podle plánu, problémem může být nedostatek materiálu
11. května 2022 (06:29)
Další 3 fotografie v galerii
foto: ONP - Martin Janota/se svolením
Na kontrolní den dorazil i radní Středočeského kraje Pavel Pavlík.
Již několik měsíců pokračuje demolice a následná výstavba nového pavilonu N příbramské nemocnice. V něm by měly po kolaudaci mít zázemí veškeré dětské provozy. Jedno z pater by navíc mělo zůstat volné pro případné další přesuny a rozšiřování nemocnice.
Výstavba aktuálně probíhá na úrovní prvního nadzemního podlaží. Do konce léta, kdy by mělo dojít k dokončení hrubé stavby, by podle harmonogramu měl zhotovitel dokončit další tři patra. Projekt počítá také s vybudováním nové komunikační vertikály s výtahem a novým vjezdem do nemocnice směrem od Riegrovy ulice. Po kolaudaci a nastěhování do budovy N dojde také k rekonstrukci pavilonu D2, kde sídlí chirurgické obory.
foto: ONP - Martin Janota/se svolením
„Stavba zatím probíhá podle plánu a příští rok by měla být dokončena. Potýkáme se především s nedostatkem stavebních materiálů a jejich zdražováním, kvůli kterému nás čekají schůzky s dodavatelskou firmou. Té se naštěstí podařilo nakoupit dopředu dostatek železa pro stavební konstrukci, kterého je aktuálně na trhu nedostatek,“ řekl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota s tím, že problém může nastat také u zateplovacích materiálů.
Celá výstavba nového pavilonu a rekonstrukce pavilonu D2 by měla vyjít na zhruba 350 milionů korun. Jedná se o poslední část nemocnice, která zatím neprošla rekonstrukcí. Vedení nemocnice plánuje v tomto roce připravit projekt na rekonstrukci a rozšíření urgentního příjmu a také vybudování neonatologického oddělení. Pokud to situace dovolí, je připraveno i několik menších rekonstrukcí lůžkových jednotek.
foto: ONP - Martin Janota/se svolením
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Část Příbrami včetně nemocnice a městského úřadu byla ráno a dopoledne bez vody
•V příbramské nemocnici si připomněli správné mytí rukou
•Nemocnice omezuje provozní dobu PCR testů, není o ně zájem
Další články
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah …
AKTUÁLNĚ
Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá?
Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje …
AKTUÁLNĚ
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ
Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy
Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich …
AKTUÁLNĚ
Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu
Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého …
NEPŘEHLÉDNĚTE
PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou
Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik …
AKTUÁLNĚ
Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník
Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na …
AKTUALIZOVÁNO







