27. 1. svátek má Ingrid
Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena

11. prosince 2019   (08:41)
Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena

Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020.


Trasa nejdelší cyklostezky ve výstavbě v roce 2019 měří 13,5 km a je navržena od sedlčanské retenční nádrže k Radči, Meznému, Hulínu a do Prčice. Bude procházet převážně nezastavěným územím, kde budou maximálně využity stávající polní cesty. V krátkých úsecích se napojí na stávající zpevněné komunikace.

Stavba sestává z 5 stavebních objektů pozemní komunikace, jež jsou označeny jako cyklostezka. Tyto se připojují na stávající komunikace, na nichž bude svislým dopravním značením vyznačena cyklotrasa. V rámci stavby dojde k vybudování cyklostezky o základní šířce 2,5 m, jež je tvořena krytem z asfaltového betonu. Stezka bude oboustranně lemována 0,5m pruhem nezpevněné krajnice, která zajistí rozšíření cyklostezky, jež je možné využít v nouzové situaci, případně slouží jako bezpečnostní odstup od případných okolních překážek. V kratších úsecích slouží nový asfaltový povrch i pro pojíždění vozidly a zemědělskou technikou – takovéto úseky jsou rozšířeny na 3,5 m a tyto jsou vyznačeny jako cyklotrasy. V případě terénního zářezu budou podél stezky opěrné zdi tvořené gabiony.

Stavba primárně slouží jako bezpečné spojení obcí a jako bezpečná cesta do zaměstnání, za službami a do škol. Její realizací dojde ke zvýšení bezpečnosti cyklistů podél silnic I/18, II/105, II/120, III/0187 a III/1203.

Stezka je navržena v těchto parametrech:
Třída komunikace: účelová komunikace
Celková délka: 13,5 km
Počet jízdních/cyklo pruhů: 2
Šířka jízdních pruhů: 1,25 – 1,75 m
Šířka nezpevněné krajnice: 0,5 m
Šířka hlavního dopravního prostoru: 4 m
Bezpečnostní odstup: 0,25 m, 0,5 m
Návrhová rychlost: 10 - 40 km/h

Zakázky v hodnotě 87 milionu korun s DPH se ujme společnost Krčínova cyklostezka, BES s.r.o. a M – silnice a.s. Sdružení obcí Sedlčanska jako investor stavby uspělo se žádostí o příspěvek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a získalo na vybudování cyklostezky téměř 74 milionů korun. Dalšími 13,5 miliony výstavbu podpořil Krajský úřad Středočeského kraje. Zbývající prostředky poskytne Sdružení obcí Sedlčanska.

Trasa nejdelší cyklostezky ve výstavbě …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Středočeský kraj

autor: Tomáš PečenkaDalší články

Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Omezení platí až do odvolání. 27. ledna 2020   (10:00) Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Sestřih hovorů naleznete v článku 27. ledna 2020   (08:47) Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Most přes Pilský potok bude projednáván na pondělním zasedání dobříšského zastupitelstva 27. ledna 2020   (06:15) Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Příčinu střetu dvou vozidel prošetřují policisté, silnice je v místě zledovatělá. 26. ledna 2020   (19:35) Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Přestože jsou jinečtí dělostřelci uvedeni na startovní listině, extrémního víceboje se letos nezúčastní 26. ledna 2020   (18:38) Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Jednorázové roušky momentálně nejdou ani objednat, říká příbramská lékárnice 26. ledna 2020   (14:49) Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Střední Čechy může už v neděli večer zasáhnout námraza. Varování vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nebezpečí hrozí řidičům na silnicích, klouzat budou ale také chodníky. 26. ledna 2020   (12:55) Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Moniččina cesta za snem začala před pěti lety v nácvikovém kiosku společnosti Alka o.p.s. Zde se osmělila a naučila se mluvit s cizími lidmi 26. ledna 2020   (10:42) Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Duel skončil v neprospěch příbramské bojovnice, připsala si tak čtvrtou porážku v řadě. 26. ledna 2020   (07:23) V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno K dnešnímu dni dluží majitelé psů městské kase přes 155 tisíc korun 26. ledna 2020   (06:39)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz