Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami si vyžádá přeložky silnic třetí třídy
21. ledna 2025 (11:30)
foto: ŘSD / FB
Stavba dlouho plánovaného jihovýchodního obchvatu Příbrami má začít v roce 2027. Vyžádá si úpravy několika silnic třetí třídy, projekt zahrnuje také protihlukové stěny.
Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami si vyžádá přeložky silnic třetí třídy, které by se s novou cestou křížily. Vybuduje je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a kraj je převezme do své správy. Hejtmanství k tomu uzavře s ŘSD koordinační smlouvu, odsouhlasili to dnes krajští zastupitelé. Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami má začít v roce 2027.
Stavební úpravy se budou týkat silnice III/1914, přeložka má být dlouhá 120 metrů. Další silnicí, která projde úpravami, je III/1911. I tady vznikne podjezd pod novou silnicí a celková délka úpravy bude asi 240 metrů. Třetí upravovanou komunikací má být silnice III/1912. Je zapotřebí ji napojit na okružní křižovatku Brod. Úprava dlouhá 270 metrů bude zahrnovat i most přes železniční trať a protihluková opatření.
Stavba desetikilometrového obchvatu Příbrami byla plánována už před rokem 1989. Rozdělena je do tří úseků. Jeden vede od silnice I/66 do Bohutína, další od Nové Hospody k Brodu a poslední část představuje vybudování okružní křižovatky v místě křížení silnice I/18 a ulice Evropské v katastrálním území Dubno - Nová Hospoda.
Stavba desetikilometrového obchvatu Příbrami byla plánována už před rokem 1989. Rozdělena je do tří úseků. Jeden vede od silnice I/66 do Bohutína, další od Nové Hospody k Brodu a poslední část představuje vybudování okružní křižovatky v místě křížení silnice I/18 a ulice Evropské v katastrálním území Dubno - Nová Hospoda.
Lidé z některých místních částí měli v minulosti kvůli obchvatu obavy z hluku a zhoršení kvality bydlení. Příbram se zavázala k výstavbě protihlukových stěn. Učinila tak v memorandu, které uzavřela se zástupci osadních výborů Zdaboř, Žežice a Brod. Město podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) dostalo od ŘSD příslib, že se se stěnami bude počítat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Novoroční výstup na Třemšín zahájí rok 2026 tradičním setkáním turistů
První den nového roku v Brdech opět patří pěší turistice. TJ Spartak Rožmitál pod …
Novoroční koupání v Lázu: tradice, odvaha a trochu šílenství
Láz se chystá na další dávku ledové odvahy. 1. ledna ve 14 hodin se v místní požární …
Sport
Policie hledá svědky nehody v Příbrami, kde auto srazilo chodce
Příbramští policisté hledají hledají svědky nehody, která se stala 18. prosince v …
Koncert na Štědrý den zaplnil kostel v Pičíně
Zpívání koled v kostele Narození Panny Marie ve středu 24. prosince hudebně …
Nemocnost respiračních infekcí ve Středočeském kraji narostla. Nejhůře na tom je Příbramsko
V závěru roku hlásí Středočeský kraj další nárůst akutních respiračních infekcí včetně …
PŘIPOMÍNÁME: Pravidla pro používání zábavní pyrotechniky zpřísňuje zákon
Od 1. prosince je v platnosti novela zákona, která zpřísňuje podmínky pro používání …
Novoroční pověry na talíři: Co jíst, aby se štěstí drželo doma
Nový rok byl odjakživa spojován s nadějí, očekáváním a snahou zajistit si štěstí na …
Rok plný kuriózních zásahů: hasiči zachraňovali děti, zvířata i řidiče v nouzi
Konec roku je vždy spojen s bilancováním a porovnáváním, jaký byl ve srovnání s lety …
FOTO
Peníze po Vánocích: realita, o které se moc nemluví
Vánoce jsou za námi a s nimi i období, kdy se nad penězi přemýšlí o něco méně než …
Meteorologové vydali výstrahu kvůli silnému větru a tvorbě závějí
Od středy 31. prosince od 11:00 do pátku 2.01. 2026 do 22 hodin platí výstraha na …




