Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami má začít v roce 2024
13. září 2022 (08:47)
Stavba jihovýchodního obchvatu Příbrami má začít v roce 2024 a měla by být hotová do konce roku 2027. Poblíž okrajových osad města budou součástí stavby také protihlukové stěny. Na jednání příbramského zastupitelstva to uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO). Odvolal se na informace z nedávné schůzky se zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Stavba desetikilometrového obchvatu Příbrami byla plánována už před rokem 1989. Rozdělena je do tří úseků. Druhá etapa, vedoucí od silnice I/66 do Bohutína, se má stavět dříve než zbylé části.
"Začne se druhou etapou jdoucí od Brodu do Bohutína. Ta bude zahájena v roce 2024 a dokončena v roce 2026. První etapa, od Brodu směrem k D4, má být zahájena v roce 2026 a dokončena o rok později. Celá trasa obchvatu tak má být realizována dle vyjádření ŘSD do konce roku 2027," uvedl Konvalinka. Třetí etapou obchvatu je vybudování okružní křižovatky v místě křížení silnice I/18 a Evropské ulice v katastrálním území Dubno-Nová Hospoda.
Lidé z některých místních částí mají kvůli obchvatu obavy z hluku a zhoršení kvality bydlení. Město se už dříve zavázalo k výstavbě protihlukových stěn. Učinilo tak v memorandu, které uzavřelo se zástupci osadních výborů Zdaboř, Žežice a Brod. Město podle Konvalinky dostalo od ŘSD příslib, že se se stěnami bude počítat.
Obyvatele Zdaboře, Žežic, Červené, Brodu nebo Tisové v minulosti překvapilo, že obchvat byl navržen téměř bez protihlukových opatření. Osadní výbory Zdaboře a Žežic, Sdružení přátel a občanů Zdaboře a Sbor dobrovolných hasičů Zdaboř napsaly zastupitelům žádost o pomoc. Jiný pohled měli například lidé z Březových Hor, kteří na novou silnici netrpělivě čekají. Obchvat jim má ulevit od nadměrné dopravy. Byli tudíž proti každé změně projektu, která by mohla stavbu zdržet.
foto, video: ŘSD
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Dopravu v ulici Čs. armády uzavřel čelní střet dvou vozidel
•Stavbaři začnou v pondělí opravovat D4 mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem
•Benzin ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnil, nafta mírně zdražila
Další články
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE





