vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Stavba cyklostezky je podle rybářů nešetrná. Copak by na to řekl Krčín?

26. února 2020   (18:41)
Stavba cyklostezky je podle rybářů nešetrná. Copak by na to řekl Krčín?

Sedlčanští rybáři nesouhlasí se způsobem provedení stavby Krčínovy cyklostezky u místní retenční nádrže. Kritizují kácení vzrostlých stromů a nevhodnou manipulaci s hladinou


Sedlčany a Sedlec-Prčice na Příbramsku brzy propojí nová cyklostezka. O spojení jediných dvou měst sedlčanského regionu stezkou pro cyklisty se hovoří již od roku 2007. Až loni v květnu se však podařilo uspět v žádosti o dotaci. Stezka za 90 milionů korun by měla být hotova v říjnu 2021 a v tuto chvíli již vznikají její první metry. Stavba je teprve na samém počátku, ale již se komplikuje. Ozvali se rybáři, kteří nesouhlasí se způsobem provedení stavby u sedlčanské retenční nádrže.

„Cyklostezka je vedena těsně u vody, byl zničen celý břeh. Pokáceli vzrostlé stromy, které zde před třiceti lety zasadili lidé, co zde bydlí. Nejednalo se o žádné náletové dřeviny,“ uvedl Miroslav Skokan, předseda Českého rybářského svazu, místní organizace Sedlčany.

„V lednu, kdy ryby zimují, zde v souvislosti se stavbou došlo k manipulaci s hladinou, což může ve svém důsledku ohrozit rybí populaci. Navíc se tu odjakživa vyskytuje rak a vzácný velevrub malířský. Hnízdili zde ledňáčci, sedávali nám na prutech. Bohužel však nefigurují v žádných seznamech, a tak o nich úřady zřejmě neví," dodal.

„Rybářský revír je tu zhruba 37 let, přesto jsme bohužel nebyli přímými účastníky řízení. Konzultovali s námi jen část břehu u přilehlé zahrady, s tím jsme jako rybáři problém neměli. Že stezka povede těsně u vody po celém jejím břehu, jsme se prakticky dozvěděli až v okamžiku, kdy začali bagrovat,“ uvedl dále.
Celou záležitost nyní řeší Česká inspekce životního prostředí. Ta si od Sdružení obcí Sedlčanska, které stavbu zaštiťuje, v tuto chvíli vyžádala vyjádření, zda vše probíhá v souladu s projektovou dokumentací.
„Projekt je dodržen, nikdy bychom si nedovolili dělat nic proti projektu. I z toho důvodu, že bychom přišli o dotaci. Vše bylo posouzeno Odborem životního prostředí, na kácení stromů i upouštění nádrže máme všechna potřebná povolení,“ uvedla Štěpánka Barešová, tajemnice svazku Sdružení obcí Sedlčanska.

„Na Českou inspekci životního prostředí budeme psát, že je vše dodrženo a probíhá tak, jak bylo naprojektováno. V každém případě nás však negativní ohlasy rybářů velice mrzí. Snažili jsme se, aby vše proběhlo v klidu a míru,“ dodala.

Cyklostezka bude pojmenována po slavném rybníkáři Jakubu Krčínovi z Jelčan a Sedlčan. Kdyby její stavba skutečně měla ohrozit rybí populaci v sedlčanské retenční nádrži, byl by to paradox. Zda je vše v pořádku, rozhodne až zmíněná Česká inspekce životního prostředí.
Cyklostezka bude pojmenována po slavném …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto_Ivana Nikitinská

autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz