9. 4. svátek má Dušan




Státní zastupitelství definitivně rozhodlo: Prodej I. polikliniky byl v pořádku

3. října 2014   (11:17)
Státní zastupitelství definitivně rozhodlo: Prodej I. polikliniky byl v pořádku
foto: pribram.cz

Proti usnesení se již nelze dále odvolat.



Přibližně tři roky stará kauza o prodeji I. Polikliniky v Příbrami je u konce. Podle usnesení Krajského státního zastupitelství v Praze totiž prodej proběhl v pořádku. Vyplývá to z usnesení výše zmíněného orgánu ze dne 29. září 2014. Dokument na tiskové konferenci představil Josef Řihák (ČSSD), který byl v době prodeje starostou města Příbram.

„Tato věc mě provázela celou dobu, kdy jsem působil jako hejtman a byla i jednou z příčin tlaku na moji osobu. Především v Babišových novinách jsem byl osočován. Velkou roli v tom sehrála i novinářka Stefanidesová, která je dnes dvojkou na kandidátce politického hnutí ANO,“ dodal Řihák.

Celkem sedmistránkové usnesení se věnuje jak čtyřem obviněným úředníkům, tak i samotnému výběrovému řízení. Závěr však hovoří zcela jasně.

„S ohledem na shora popsané je zřejmé, že v posuzovaném případě se nejednalo o trestný čin. Jednání nelze posoudit ani jako přestupek, správní, kázeňský či kárný delikt,“ píše v závěru usnesení Martin Erazím, náměstek krajského státního zástupce v Praze.

Papír nebyl přehnutý? Kdokoliv ho mohl padělat či zaměnit

Policejní usnesení se věnuje například i diskutované velikosti papíru, který údajně nebyl přehnutý a nemohl se tak vejít do obálky. Dokument však podle Erazíma prošel za celou dobu rukama několik osob.

„Existence tohoto důkazu může být vysvětlena i jiným způsobem (Např. že listinu dodatečně někdo padělal, aby zavdal příčinu ke stíhání obviněných osob.),“ stojí v usnesení, které má portál pribram.cz k dispozici.

Byla firma Rodiso spřátelená s Ravakem?

Podle veřejně přístupných zdrojů (rejsřík firem) je navíc společnost Rodiso, která byla jedním z největších kritiků prodeje I. polikliniky, od května vlastněna společností Royal Investment & Partners a.s., ve které je členem dozorčí rady právě Jindřich Vařeka junior (ANO). Nynější jednatel společnosti Rodiso Tomáš Jančík je navíc v blízkém příbuzenském poměru s rodinou pana Vařeky a zároveň synovcem Marty Frýbertové (Otevřená radnice).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz