13. 5. svátek má Servác




Stát zaplatí za ubytování uprchlíků 200 až 250 Kč podle typu bydlení

16. března 2022   (10:48)
Stát zaplatí za ubytování uprchlíků 200 až 250 Kč podle typu bydlení
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Shodli se na tom ministři s hejtmany, řekl po schůzce novinářům ministr vnitra Vít Rakušan. Domluvili se také na přerozdělování migrantů z nejvytíženějších krajů.


Stát bude platit za ubytování ukrajinských uprchlíků 200 až 250 korun denně podle typu bydlení. Shodli se na tom ministři s hejtmany, řekl po schůzce novinářům ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Domluvili se také na přerozdělování migrantů z nejvytíženějších krajů. Přerozdělování se bude řídit počtem obyvatel kraje nebo jeho ekonomickou výkonností. Opatření ještě musí schválit vláda.

Podle Rakušana stát zaplatí za ubytování uprchlíků v tělocvičnách a podobných zařízeních 200 korun denně, a to bez ohledu na to, zda jde o dítě nebo dospělého. Za ubytování penzionového typu zaplatí 250 korun denně, třetinou by měly přispět kraje.
Dohodu novinářům potvrdil i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). "Bylo jasně řečeno, že to asi není částka, která by přímo pomohla Praze, ale že by to mělo uvolnit ubytovací kapacitu v jiných krajích, a díky tomu relokačnímu mechanismu potom nepřímo pomoci Praze," uvedl s tím, že je s dohodou spokojen.
"Dále je dohoda na tom, že se uvolní ty stále ještě neuvolněné státní kapacity, to znamená ty ministerské, a budou s nimi disponovat kraje," řekl Rakušan. Kraje si v rámci svého asistenčního centra určí, které uprchlíky potřebuje takto ubytovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz