12. 7. svátek má Bořek

Starší žáci VK Příbram bravurně zvládli kvalifikační turnaj a radují se z postupu na volejbalové mistrovství republiky

16. dubna 2022   (18:56)
Starší žáci VK Příbram bravurně zvládli kvalifikační turnaj a radují se z postupu na volejbalové mistrovství republiky
foto: Oldřich Kozák / se souhlasem

Samotný turnaj zastihl hráče v dobrém fyzickém i psychickém rozpoložení.


Starší žáci VK Příbram bravurně zvládli kvalifikační turnaj a radují se z postupu na volejbalové mistrovství republiky. Kritéria pro postup byla relativně přísná. Přímou účast si zajistily jen první tři týmy z krajských přeborů a dále pak nejlepší 4 týmy Českého poháru. Zbylé týmy musely o účast zabojovat v rámci dodatečného kvalifikačního turnaje.

Turnaj se odehrál ve dnech 15.-16. 4. v Hradci Králové, za účasti 7 týmů (Příbram, Hradec Králové, Prosek Praha, Česká Lípa, Jirkov, Svitavy a Karlovarsko).
Vzhledem ke slabším výsledkům ze začátku této sezóny se oddíl VK Příbram kvalifikačního turnaje ani neměl původně zúčastnit. Nakonec se však díky zlepšeným výkonům ve druhé polovině sezony a odřeknutí účasti týmu Odolena Voda kvalifikace přeci jen zúčastnil.
Samotný zápas zastihl hráče v dobrém fyzickém i psychickém rozpoložení. Nejprve porazili Jirkov 2:0. Poté podlehli silnému výběru Hradce Králové. V ten moment se začaly postupové naděje trochu rozplývat, neboť dalším soupeřem byl papírově nejsilnější tým z pražského Proseku. Ten však přijel na turnaj bez svých dvou nejlepších hráčů a na jejich výkonnosti to bylo znát. VK Příbram zvítězil 2:0 a vrátil se tak do hry o 3 postupová místa. Povedený pátek zakončil tým snadným vítězstvím nad Karlovarskem 2:0.

Sobota měla rozhodnout. Nejprve si Příbramští poradili se soupeřem ze Svitav 2:0 a poté je již čekal boj o všechno proti kvalitnímu soupeři z České Lípy. Do 1.setu vlétli hráči VK Příbram jako tajfun a díky dobrému podání, slušné mezihře a bojovnému výkonu, drželi Českolipské od začátku pod sebou. První set vyhráli dominantně 25:12. Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Příbram naštěstí udržela pevnější nervy a získala i 2.set poměrem 25:21.
Finální resumé tak znělo 5 výher oproti jediné porážce a fantastické 1.místo na konci kvalifikačního klání.

Tým, složený z hráčů ročníku 2007 a mladší, má bez pochyby ještě na čem pracovat, ale výkonnostní progres všech hráčů od začátku sezóny je nepřehlédnutelný.

Mistrovství republiky se uskuteční poslední dubnový víkend, opět v hale Slavie Hradec Králové, která nabízí nejlepší zázemí pro takto velké turnaje.
Finální resumé tak znělo 5 výher oproti jediné …
foto: Oldřich Kozák / se souhlasem
foto: Oldřich Kozák / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz