10. 7. svátek má Libuše




Starostu Zlatníků - Hodkovic podezírají zastupitelé z tunelování

21. května 2024   (13:13)
Starostu Zlatníků - Hodkovic podezírají zastupitelé z tunelování
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Výsledek nedávné kontroly ukázal, že u starostových společníků z podnikání či u příbuzných skončilo loni 11 milionů.


Starostu Zlatníků - Hodkovic Jiřího Rezka (STAN) podezírají někteří středočeští zastupitelé z tunelování. Při dalším jednání rozhodnou, zda podají trestní oznámení před dokončením hloubkové kontroly hospodaření obce, nebo až po ní, řekl dnes předseda finančního výboru a zastupitel Martin Kopal. Na kauzu upozornil SeznamZprávy.cz. Výsledek nedávné kontroly ukázal, že u starostových společníků z podnikání či u příbuzných skončilo loni 11 milionů, uvedl server. STAN dnes po poledni oznámilo, že Rezek pozastavil své registrované příznivectví v hnutí.

"Komentář poskytnu rád, ale až po skončení auditu," napsal dnes novinářům v SMS zprávě starosta Rezek.
Na jednání zastupitelstva 6. května, jehož záznam je zveřejněný na facebooku, starosta uvedl, že se na výsledky některých zjištění potřebuje podívat. "Já jsem pro, aby se ty věci prošetřily, pokud je tam někde problém, tak ho budeme řešit," dodal Rezek.
Hejtmanka Petra Pecková (STAN) dnes po poledni oznámila, že Rezek pozastavil své registrované příznivectví v hnutí STAN. "Středočeská organizace také zároveň rozhodla o podání podnětu Dozorčí radě hnutí Starostové a nezávislí k prošetření všech okolností, které v tuto chvíli mohou poškozovat dobré jméno hnutí," napsala na siti X

Podle Kopala jsou zjištěná podezření výsledkem týmové práce. "Podá to minimálně část zastupitelstva," řekl k plánovanému podání trestního oznámení. Podle zjištění byly vyplaceny miliony za různé zakázky a služby, chybí k nim smlouvy a další doklady, a byly podle kontroly patrně předraženy. Šlo třeba o analýzy podkladů nebo koordinaci ekonomických procesů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na …
Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz