Starostou Příbrami je dál Konvalinka, radnici povede ANO a ODS
17. října 2022 (18:06)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Konvalinku ve veřejné volbě podpořilo 16 z 24 přítomných zastupitelů, šest se zdrželo a dva hlasovali proti.
Starostou Příbrami se stal opět lídr vítězného hnutí ANO Jan Konvalinka. Rozhodli o tom zastupitelé na dnešním ustavujícím zasedání. Prvním místostarostou zastupitelé na dnešním ustavujícím jednání zvolili Vladimíra Karpíška (za ANO) a druhým místostarostou Miroslava Peterku (ODS). Radnici v příštích čtyřech letech povedou ANO a ODS, v pětadvacetičlenném zastupitelstvu mají těsnou většinu 13 hlasů. "Určitě chceme hledat širší podporu," řekl Konvalinka po svém zvolení.
Konvalinku ve veřejné volbě podpořilo 16 z 24 přítomných zastupitelů, šest se zdrželo a dva hlasovali proti. "Jsem připraven v příštích čtyřech letech pracovat pro město dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Je před námi náročné a hlavně nevyzpytatelné období," uvedl.
V sedmičlenné radě města má ANO pět zástupců a ODS dva. Radními za ANO se stali Petr Rotter, Barbora Daňhová a Tomáš Dvořáček. Za ODS v radě usedne ještě bývalý starosta a někdejší ministr zemědělství Ivan Fuksa.
Konvalinka uvedl, že jeho cílem je dokončit velké projekty, jako je rekonstrukce akvaparku a čistírny odpadních vod, nebo například oprava náměstí J. A. Allise na Březových Horách. Zaměřit se chce i na rozvoj sociálních služeb, modernizaci škol či úspory energií. Ve své gesci chce mít sociální služby, sportovní zařízení, městské kulturní centrum, divadlo, veřejné zakázky a školství.
Zastupitelé Aleš Barášek (Šance pro Příbram) a Simona Luftová (Piráti) kritizovali to, že má Konvalinka pod sebou širokou oblast, podle nich by měl převést některé gesce na místostarostu. "Jsem zvyklý pracovat hodně a nevadí mi to," uvedl Konvalinka. Namítl také, že v dosavadním období bylo rozdělení oblastí podobné.
Lídr Spojenců Václav Švenda uvedl, že jeho klub nemůže podpořit ani jednoho z nominantů hnutí ANO a ODS. Koaliční strany podle něj neměly zájem seznámit Spojence s kandidáty navrhovanými na jednotlivé pozice. "Nemůžeme dát bianco šek budoucímu vedení města," dodal Švenda.
Hnutí ANO po volbách původě jednalo o širší koalici, oslovilo i SPD nebo uskupení Příbram 2030. Nakonec se však dohodlo jen s ODS, s níž vládlo už v minulosti.
ANO získalo 11 z 25 mandátů, druzí skončili Spojenci se čtyřmi zastupiteli. Všechny další strany, které se dostaly do zastupitelstva, mají po dvou křeslech. Jde o SPD, Šanci pro Příbram, Příbram 2030, Piráty a ODS. Naopak Příbramáci pro Příbram a komunisté se již do zastupitelstva neprobojovali.
Po minulých volbách se v Příbrami dohodlo na koalici hnutí ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram.
Po minulých volbách se v Příbrami dohodlo na koalici hnutí ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Nově zvolení zastupitelé se sejdou na ustavujícím zasedání
•Středočeský kraj rozdělí 30 obcím peníze na obnovu silnic, hřišť a další rozvoj
•Soud odmítl stížnost sdružení Tradice a Prosperita na volby v Novém Kníně
Další články
Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč?
Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. …
PR
ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér
Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného …
KULTURA
Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce
Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště
Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního …
AKTUÁLNĚ
Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem
Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 …
ZAJÍMAVOSTI
Sekat, nebo nesekat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku
Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného …
ANKETA
Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí
V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým …
AKTUÁLNĚ
Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás
Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat …
TIP NA VÝLET
Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat
Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou …
DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA






