Starostou Dobříše bude dál Pavel Svoboda (za ODS a nezávislé)
20. října 2022 (19:07)
foto: MěÚ Dobříš
Volby v devítitisícovém městě vyhráli občanští demokraté a nezávislí těsně následovaní hnutím ANO, oběma uskupením náleží šest křesel.
Starostou Dobříše na Příbramsku bude nadále Pavel Svoboda (za ODS a nezávislé). Prvním místostarostou se stal Tomáš Vokurka z téže kandidátky, druhou místostarostkou je Jindřiška Romba (STAN). Rozhodli o tom zastupitelé na dnešním ustavujícím zasedání. Vítězní ODS a nezávislí se v Dobříši domluvili na koalici se STAN a KDU-ČSL a nezávislými. V jednadvacetičlenném zastupitelstvu mají většinu 12 hlasů.
Svobodu při veřejné volbě podpořilo 12 z 21 zastupitelů. Po svém zvolení řekl, že chce být starostou všech občanů včetně těch, kteří ho nevolili nebo ještě nemají volební právo. V sedmičlenné radě města zasednou také Dagmar Mášová (za ODS a nezávislé), Štěpán Souček, Jan Sbíral (oba za STAN) a Miroslav Sochor (KDU-ČSL a nezávislí). Opozice navrhovala, aby rada města byla jen pětičlenná. Poukazovala na to, že by se díky tomu za volební období uspořil zhruba milion korun. Návrh ale neměl dostatečnou podporu.
Volby v devítitisícovém městě vyhráli občanští demokraté a nezávislí těsně následovaní hnutím ANO, oběma uskupením náleží šest křesel. Třetí Starostové a nezávislí získali čtyři zastupitele a KDU-ČSL a nezávislí a Otevřená radnice-PRO mají po dvou mandátech. Jedno křeslo v novém zastupitelstvu získali Nezávislí, obsadil ho někdejší starosta Stanislav Vacek.
Dosud vládla v Dobříši koalice Pro Dobříš, ODS a KDU-ČSL. V čele města byla původně Jana Vlnasová ze sdružení Pro Dobříš, po jejím odstoupení ji předloni nahradil Svoboda z téhož uskupení. V nových volbách se ale ucházel o přízeň voličů jako lídr kandidátky ODS a nezávislých. Kvůli sporům uvnitř sdružení Pro Dobříš přišla dobříšská koalice letos v únoru o většinu v zastupitelstvu, vedení města se však už do voleb neměnilo.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•V Sedlčanech vznikla koalice všech stran, starostou je lídr Šance Janeček
•Středočeský kraj rozdělí 30 obcím peníze na obnovu silnic, hřišť a další rozvoj
•Ve Starém Rožmitále shořel sklízecí stroj, škoda je 7,5 mil. Kč, jeden zraněný
Další články
Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami
Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze …
PR
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE




