vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Starosta se sešel s ředitelem nemocnice, hodnotili průběh epidemie

21. května 2020   (06:32)
Starosta se sešel s ředitelem nemocnice, hodnotili průběh epidemie

Nemocnice, město i jeho instituce jsou připraveny na případnou druhou vlnu.


To nejhorší je za námi. Shodují se na tom odborníci, v čele s Ministerstvem zdravotnictví ČR, které postupně rozvolňuje epidemiologická opatření. A právě v souvislosti s koncem nouzového stavu se v zasedací místnosti příbramské radnice setkal starosta Jan Konvalinka, ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada a ředitel centra sociálních a zdravotních služeb Tomáš Cipra, aby společně s novináři shrnuli dosavadní průběh epidemie a vzájemnou spolupráci.
 

Všichni tři velmi ocenili to, že spolu jednotlivé instituce dokázaly rychle a efektivně komunikovat. Během několika málo dnů tak byl nastaven plán, co by se přesně dělo v případě zhoršení epidemiologické situace.
 
 „Tato situace byla pro všechny neznámá a nikdo se s ní nesetkal. Musím zdůraznit a ocenit spolupráci mezi složkami, které do té doby nebyly nuceny spolupracovat, jako například město Příbram a Oblastní nemocnice Příbram. Krásně se to projevilo na realizaci odběrného místa, které se ve spolupráci s nemocnicí a SÚJCHBO Kamenná podařilo otevřít, za což děkuji,“ řekl ve svém příspěvku starosta Jan Konvalinka.
 
Obdobné shrnutí pronesl i ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada, kterého potěšilo, že se mezi institucemi vytvořil dobrý vztah a spolupráce, o které doufá, že bude trvat i nadále. Jako příklad uvedl praktické a zubní lékaře.
 

Město i nemocnice se musí kvůli epidemii potýkat s ekonomickými ztrátami. V Příbrami se kvůli tomu například odloží a změní projekt rekonstrukce plaveckého bazénu. Další ztráty by měla vykrýt různá úsporná opatření. Nemocnice chce kvůli vylepšení ekonomické bilance částečně provádět plánované operace i přes letní prázdniny, což jindy nebývá zvykem.
 
Společné setkání bylo ukončeno tím, že město i příbramská nemocnice věří, že je na případnou druhou vlnu lépe připravena a v případě potřeby bude umět reagovat na vzniklou situaci v rámci hodin.
 
Ředitel nemocnice také apeloval na veřejnost, aby z důvodů obav před koronavirem nezanedbávala svoje chronické problémy a prevenci. Nemocnice během posledních týdnů evidovala hned několik případů, kdy pacienti kvůli strachu před koronavirem přijeli do nemocnice až ve velmi vážném stavu, což může v důsledku napáchat více škod, než samotný koronavirus.
 
Ředitel nemocnice také apeloval na veřejnost, …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Jakub Pečenka

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz