9. 7. svátek má Drahoslava




Starosta Příbrami zveřejnil dotazník, zda by lidé podpořili projekt Pěšky do školy

14. června 2023   (17:34)
Starosta Příbrami zveřejnil dotazník, zda by lidé podpořili projekt Pěšky do školy
foto: Jan Konvalinka / se souhlasem

Dobříšský projekt Pěšky do školy má podpořit nejen bezpečnou cestu dětí do školy, ale zároveň i jejich přirozený pohyb, samostatnost a zodpovědnost. Přispět má i ke snížení znečištění ovzduší v blízkosti škol.


V Dobříši na Příbramsku nemohou auta ráno projíždět ulicí Za Poštou, radnice tak chce zvýšit bezpečnost dětí při jejich cestě do školy. Projekt nazvaný Pěšky do školy město nejdříve v dubnu tři týdny testovalo, na základě kladných ohlasů se ho od tohoto týdne rozhodlo zavést trvale. Část ulice Za Poštou v blízkosti škol je uzavřena ve dnech školní docházky od 7:30 do 8:00, informovala Denisa Havlíčková z dobříšské radnice.

Projekt má podpořit nejen bezpečnou cestu dětí do školy, ale zároveň i jejich přirozený pohyb, samostatnost a zodpovědnost. Přispět má i ke snížení znečištění ovzduší v blízkosti škol.
Podle starosty Pavla Svobody (za ODS a nezávislé) pilotní provoz ověřil, že rodiče i žáci jsou v naprosté většině schopni dopravu do školy řešit bez větších komplikací. "Ze vzdálenějších míst rodiče vysazují děti na jiných místech než těsně před školou. Žáci poslední úsek dojdou pěšky. Pochopitelně se objevili i odpůrci, překvapivě však ne z okruhu rodičů, ale pracovníků místních obchodů v blízkém okolí," dodal Svoboda.
Město chce ještě poblíž škol také vybudovat krytý přístřešek, který bude žákům sloužit pro bezpečné odkládání kol a koloběžek. Jeho kapacita bude stačit pro 100 jízdních kol.

V Příbrami zatím podobný projekt nechystají. Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) však stojí za zamyšlení, zda o něco podobného není mezi lidmi zájem. Na facebooku proto vyzval, aby mu lidé své názory napsali do dotazníku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz