Starosta Příbrami má covid, zůstává v domácí karanténě
11. listopadu 2020 (10:02)
foto: pribram.cz
Starosta Jan Konvalinka se přidal k osobám pozitivně testovaným na covid-19. Výsledek dostal včera večer.
Starosta Příbrami Jan Konvalinka má pozitivní test na covid-19. První příznaky pocítil v pondělí ráno. „Zůstal jsem doma, abych nikoho nevystavil riziku nákazy. Díky tomu, že na úřadě dodržujeme ochranná opatření, nemusí nikdo z mých kolegů do karantény,“ uvedl Konvalinka na sociálních sítích.
Již v pondělí veřejnost informoval, že se necítí dobře a vynechal poprvé ve svém funkčním období jednání zastupitelstva. „Jsem opravdu rád, že jsem se nakonec nepřinutil k účasti, mohl jsem být rizikem pro ostatní,“ uvedl.
Příznaky onemocnění má zatím mírné – bolest hlavy, ucpaný nos a celkovou únavu. Po následujících 10 dní bude spolu se svou rodinou v karanténě. Běžnou agendu dle vyjádření bude vykonávat přes telefon a email.
„Prosím všechny, aby nepodceňovali jakýkoliv příznak a chovali se svědomitě a zodpovědně. Chraňte sebe a své blízké. Těším se, až se budu moci vrátit do práce a věnovat se na plno svým úkolům,“ sdělil s tím, že přeje všem pevné zdraví. „Ať je pozitivní spíše naše myšlení než naše testy na čínský bacil,“ dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu
Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem
Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč …
DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života
Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet
Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí …
FOTOGALERIE
ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech
Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic
Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A …
ZVÍŘATA
Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu
Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online
Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na …
ON-LINE PŘENOS
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými …
AKTUÁLNĚ



