26. 10. svátek má Erik
Starosta: Jsme o něco blíže době, kdy na všechny patálie s covidem budeme jen vzpomínat

Nepřehlédněte
1. ledna 2021   (08:25)
Starosta: Jsme o něco blíže době, kdy na všechny patálie s covidem budeme jen vzpomínat
foto: nvalinka - starosta města Příbrami

„Uplynulý rok se s námi opravdu nemazlil. Problém střídala potíž, omezení bylo nahrazováno zákazem a strach střídala únava. Dvacátý rok nám namíchal skutečně velmi výživný koktejl, ze kterého nám ještě pár měsíců nebude úplně dobře,“ říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Pozitivních věcí na minulém roce najdeme jen pár, přesto by bylo dobré se o nich zmínit. Přinejmenším pak o sounáležitosti a vzájemnosti, kterých jsme byli ve společnosti svědky v rámci první vlny v jarních měsících. Lidé si pomáhali, mysleli jeden na druhého a zejména na ohrožené a slabé. Šily se roušky, pomáhalo se seniorům, objevovali se stále noví a noví dobrovolníci připravení nezištně pracovat. V nejedné chvíli bylo znát, že se náš národ dokázal semknout a čelit společnému nepříteli.

Jak šel čas a naše životy se stále více převracely naruby, začaly se objevovat silně negativní tendence a názorové směry stavějící se do opozice vůči systému, vládě a nařízením. Není se čemu divit. Lidé už jsou unavení, frustrovaní a chtějí zase zpět žít ty životy, které znají z dřívějška. Pravdou je i to, že ne všechno bylo vhodným a dostatečným způsobem komunikováno, což mohlo v části populace vyvolat pochyby nebo obavy.
Jsou i věci, za které můžeme být dvacátému roku vděční. Naučil nás větší pokoře, skromnosti, dal nám zažít více zodpovědnosti a poskytnul nám množství nedocenitelných zkušeností. Všechny ty trable, kterými jsme procházeli, a ještě chvíli procházet budeme, nás učinili silnějšími.
Stojíme na prahu nového roku. I když je více než jasné, že první jeho měsíce budou stejně náročné jako ty poslední jeho předchůdce, máme naději, že se vše v dobré obrátí. Začneme žít opět normálním životem. Zajdeme si do obchodu pro cokoliv, v jakoukoliv dobu. Pozveme přátele do restaurace na večeři. Půjdeme si zaplavat do bazénu nebo podívat se do kina na nový film. Budeme chodit na koncerty a do divadel. Zkrátka, vrátí se všechno to, co činí naše životy lepšími, skončí pouhé přežívání.

Milí Příbramané, věřím, že nás čeká lepší rok. Malinkými krůčky vstupujeme do lepších časů. Jsme o něco blíže době, kdy na všechny patálie s covidem budeme jen vzpomínat.

Přeji všem lepší nový rok! Ať je plný lásky, přátelství, zdraví, dobrých lidí a dobrých zpráv.

Jan Konvalinka, starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
autor: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

Další články

Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Nastává čas uctívání Památky zesnulých. Policie žádá řidiče, aby byli v tuto dobu na … Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora.
Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz