25. 5. svátek má Viola




Starosta: Jsem přesvědčený, že tentokráte se to opravdu podaří a vstoupíme do lepšího roku

31. prosince 2021   (07:23)
Starosta: Jsem přesvědčený, že tentokráte se to opravdu podaří a vstoupíme do lepšího roku
foto: Jan Konvalinka/se souhlasem

Starosta Příbrami Jan Konvalinka přeje čtenářům pribram.cz do nového roku porozumění, lásku a sounáležitost.


Na konci každého roku si přejeme, aby byl ten nový lepší, úspěšnější a radostnější než ten, který nás právě opouští. Moc dobře si pamatuji, jak jsme se na konci devatenáctého roku těšili na dvacátý a říkali jsme si, jak bezvadné je, že ekonomika frčí, příjmy rostou a stoupá životní úroveň. Plánovali jsme kulturní akce, sportovní události a neuvědomovali si, že být takhle „v pohodě“ rozhodně není samozřejmost. Dvacátý rok přinesl Covid a s ním kromě zdravotních i ekonomické a společenské obtíže. Jako by na nás někdo hodil těžkou kousavou deku, a ne a ne ji z nás sejmout. Už to budou dva roky, co se potácíme v situaci, která nám ani malinko nesvědčí.

Co si tedy máme přát na konci roku 2021? Napadá mne ta vtipná hádanka o tom, jak nejlépe pobavit Pánaboha. Uděláte to tím, že mu prozradíte, jaké jsou vaše plány do budoucna… Ale nebuďme pesimisté! Jsem přesvědčený, že tentokráte se to opravdu podaří a vstoupíme do lepšího roku. Přece jen už bylo všech těch patálií dost a zasloužili bychom se trochu volněji nadechnout a užívat si krom běžných starostí i ty drobné radosti, které život přináší.
Přeji vám všem, občanům našeho krásného a hrdého města, aby byl pro vás rok 2022 rokem klidným, úspěšným a méně náročným. Přeji všem zdraví a štěstí. Přeji i porozumění, lásku a sounáležitost. Přeji dostatek času na vše důležité a dostatek víry třeba v to, že zlé období končí a dobré je za dveřmi.

Jan Konvalinka
starosta města Příbrami


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
autor: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami








Další články

Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, … Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz