Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět
NEPŘEHLÉDNĚTE
28. února 2021 (11:56)
V těchto dnech si připomínáme smutné roční výročí od okamžiku, kdy naší zemí začalo obcházet strašidlo koronaviru. Zní to až neuvěřitelně, že už je tomu rok, co se naše životy od základu změnily. Střídavě se rozvolňovalo a zase omezovalo, zavíralo a otvíralo, abychom se teď, po dvanácti měsících, octli prakticky ve stejné situaci jako vloni na jaře. Člověk by si řekl, že při současných možnostech lékařské vědy nemůže boj s jedním čínským virem trvat tak dlouho. A ejhle, ono může. Virus si tu po roce řádí vesele dál, a co víc, zdá se, že je silnější a houževnatější, než vůbec kdy byl. Už i mladí lidé končí v nemocnicích s těžkým průběhem nemoci. Skoro každý z nás už zná ze svého okolí někoho, kdo měl vážné komplikace nebo dokonce zemřel. Tak nějak to dávno přestala být legrace.
Od pondělka nás čeká další výraznější lockdown. Bude to lockdown ve verzi 2.0, jehož novou funkcionalitou bude omezení pohybu na okres potažmo na katastr obce. Důvodem k takovému omezení je snaha o snížení mobility obyvatelstva, tedy, aby lidé méně migrovali a neroznášeli nákazu po republice. Do jaké míry se podaří lidi udržet doma nezáleží ani tak na síle policie či armády, ale na tom, zda lidé pochopí, proč mají raději sedět doma na zadku a nikam necestovat. Po roce omezení to bude dost těžké.
Další omezení pohybu spolu s uzavřením školek, škol i dětských skupin a v kombinaci s další regulací obchodu a služeb je opakovanou, a ještě intenzivnější zkouškou naší trpělivosti a odolnosti. Zcela upřímně musím říct, že mám všech těch opatření plné zuby. Opravdu mě štve, jak je naše město, které bylo ještě před rokem plné zábavy, kultury a sportu najednou jen nudnou zónou s rozmrzelými obyvateli. Je mi líto živnostníků, kteří jsou bez příjmů a děsí mě stoupající počet lidí, kteří přišli o práci.
Jediné, čím můžeme ten pitomý virus porazit, je nedovolit mu další šíření. Čím méně nakažených lidí denně přibude, tím rychleji se vrátíme do normálu. Nejvíce tomu můžeme pomoci sami tím, že naší nezodpovědností nebudeme viru se šířením pomáhat. I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět. Máme naději, že se vše v dobré obrací. Sice pomalu a kostrbatě, ale přece se rozjíždí očkování, které má, jak ukazují čísla ze zahraničí, prokazatelný vliv na zpomalení šíření viru. Věřme, že po dalším nepříjemném jaru přijde konečně svobodné léto.
Za celý uplynulý rok jsem ani jedinkrát nezapochyboval o tom, že Příbramané jsou zodpovědní a stateční lidé. Věřím, že i další těžké týdny zvládneme se ctí, a že si již brzy řekneme, že je celá ta patálie za námi.
Zvládneme to.
Jan Konvalinka - starosta Příbrami
Zvládneme to.
Jan Konvalinka - starosta Příbrami
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Jan Konvalinka
Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
Další články
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost
Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech …
NÁZOR
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska
Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, …
ZAJÍMAVOSTI
Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit.
Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy …
ZVÍŘATA
Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi
Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány …
ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko
Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je …
DOPRAVA





