24. 8. svátek má Bartoloměj




Starka: Na Spartu nám chybí sedm hráčů, i tak věřím, že budeme bodovat

26. září 2020   (08:31)
Starka: Na Spartu nám chybí sedm hráčů, i tak věřím, že budeme bodovat
foto: pribram.cz, 1. FK Příbram

Statutární ředitel 1.FK Příbram Jan Starka povídá o posledních událostech v klubu, přibližuje také svůj pohled na sílu mužstva.


Blíží se závěr přestupního období, objeví se v příbramském dresu ještě někdo nový?
Na doplnění kádru stále pracujeme, věřím, že v brzké době představíme dalšího hráče, který nás posílí. Poohlížíme se po zajímavých fotbalistech do všech řad.

Poslední ohlášenou posilou je Zdeněk Folprecht, co si od něj klub slibuje?
Zdeněk Folprecht je zkušený ligový fotbalista, který ideálně zapadne do našeho mladého kádru. Již v trénincích ukazuje svou nespornou kvalitu, těšíme se, až ho uvidíme v utkání FORTUNA:LIGY. Přichází s ním jistota do středu pole a větší klid v zakončení.
V minulých dnech bylo několik členů 1.FK Příbram pozitivně testováno na COVID-19, co všechno musel klub řešit, aby situaci vyřešil?
Museli jsme celou situaci koordinovat s krajskou hygienou a Ligovou fotbalovou asociací. Čekalo nás umístění jednotlivých osob do karantény a mezitím přetestování ostatních. V neposlední řadě jsme provedli antivirové opatření ve vnitřních prostorách stadionu. Osobně jsem byl v kontaktu se všemi pozitivně testovanými, naštěstí nikdo z nich neměl těžký průběh. Věřím, že se brzy vrátí do plného režimu.
Před každým utkáním musí povinně hráči s realizačním týmem na testy (na přítomnost koronaviru), které hradí klub, jak moc velká je to finanční zátěž?
Obrovská, v našich poměrech měsíční náklady vzrostly o desítky procent, která sebou opatření proti viru nesou. Předpokládané roční náklady na testy a další opatření se vyšplhají do několika milionů korun.

FORTUNA:LIGA se rozběhla, zatím máte pouze bod, ale také neodehraný zápas. Jaká je aktuální spokojenost a co očekáváte od duelu se Spartou Praha, která momentálně bez ztráty bodu vede soutěž?
Spokojení být nemůžeme, jeden bod je málo ze dvou domácích utkání. Myslím si, že se na tom odrazila krátká doba letní příprava a celkově specifická příprava před letošní sezonou. Věřte však, že celý klub pracuje na tom, aby se tým zvedl a začal sbírat body. Bohužel na Spartu nám chybí sedm hráčů, očekáváme tedy spoustu změn, ale i tak věřím, že budeme bodovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
1. FK Příbram
autor: Tomáš Větrovský








Další články

V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026 Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ
Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz