21. 7. svátek má Vítězslav




Staré praktiky nového vedení

NÁZOR
12. listopadu 2014   (13:27)
Staré praktiky nového vedení
foto: Šance pro Příbram

Přinášíme názor lídra hnutí Šance pro Příbram na pondělní jednání městského zastupitelstva.



Město Příbram a jeho obyvatelé mají nové vedení. Stalo se tak v pondělí 10. listopadu 2014 na ustavujícím jednání městského zastupitelstva. Je obvyklé, a z hlediska zachování maximální svobody volby i logické, že při řešení personálních otázek, jakou je i volba starosty, místostarostů a radních, se volí TAJNĚ. My ze Šance pro Příbram jsme proto tento způsob volby navrhli.

Veřejná volba je podstatně méně demokratická, neboť vytváří na hlasující mnohdy neférový stranický, někdy i veřejný tlak. Standardně tak proto volili komunisté za minulého režimu, aby tak demonstrovali vynucenou jednotu a stranickou loajalitu. Hlasovalo tak ale například i minulé vedení města (koalice ČSSD a ODS). To současné, složené z ANO a TOP 09, se od něj v předvolební kampani hlasitě verbálně distancovalo. Prosazením VEŘEJNÉ VOLBY se ale bohužel hned při prvních krocích vydalo v jeho šlépějích. Zvláště překvapivé je to u zástupců TOP 09, kteří před čtyřmi lety při stejné příležitosti prosazovali, tehdy jako opoziční zastupitelé, tajnou volbu. Nyní, kdy se stali součástí vedení, obrátili o 360 stupňů a hlasovali pro volbu veřejnou.

Tohle byl také jeden ze dvou důvodů, proč jsme se já, Dagmar Říhová a Petr Kareš, tedy celá Šance pro Příbram, zdrželi hlasování při volbě vedení města. Tím druhým důvodem bylo naše rozhodnutí nevystavovat mu „bianco šek“ jenom za to, že funkce obsadilo. Od konce komunálních voleb měli pánové Vařeka, Vácha a jejich kolegové z ANO a TOP 09 dostatek času, aby nejen nás, ale i veřejnost seznámili s tím, co chtějí pro město a jeho obyvatele udělat, jaké jsou jejich záměry. Nestalo se tak. Pro nás jsou to velmi podstatné a pro fungování Příbrami stěžejní informace. Jakmile je budeme mít, ve věcech, které uznáme, že jsou pro město a jeho obyvatele prospěšné, vedení radnice rádi podpoříme. Za absurdní naopak považujeme vyjádření nového starosty Jindřicha Vařeky (ANO), že jsme se zdržením v hlasování přidali na stranu bývalého vedení města. To je samozřejmě naprostý nesmysl. Stejnou rétoriku ve stylu „kdo nejde s námi, jde proti nám“ opět velmi aktivně používali komunisté. Chceme věřit, že se Jindřich Vařeka a jeho kolegové z ANO a TOP 09 z těchto svých úvodních excesů poučí. Přejeme jim k tomu hodně štěstí a jsme připraveni na férový dialog a případnou spolupráci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Šance pro Příbram
autor: Vladimír Král, Šance pro Příbram








Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz