Stará Huť se postavila proti hazardu
25. dubna 2017 (16:20)
Zastupitelstvo obce Stará Huť na svém dubnovém zasedání přijalo jednomyslně vyhlášku, která zakazuje hazardní na celém území obce. Rozhodnutí zastupitelstva se ještě přímo na jednání pokusili zvrátit zástupci Sdružení zábavního průmyslu nebo lidé, kterých se zákaz dotkne například ztrátou zaměstnání.
Ovšem tato vyjádření rozhodnutí zastupitelů neovlivnily. Podle schválené vyhlášky není možné na území obce provozovat bingo, technické hry, živé hry a turnaje malého rozsahu. Výjimku tvoří pouze např. turnaje v tzv. „desetníkovém“ mariáši. „Tam je to ze zákona omezené výší vkladu, takže těchto malých turnajů se to nedotkne. Nám šlo především o to, aby se tu nekonaly například turnaje v pokeru a podobně,“ vysvětluje místostarostka obce Marie Guillenová.
Aktuálně platná rozhodnutí k povolení provozu výherních hracích přístrojů ve Staré Huti platí do 31. prosince letošního roku. Některým vyprší platnost dříve. Od 1. ledna 2018 by tedy neměla být provozována na katastrálním území obce Stará Huť žádná hazardní hra.
Plošný zákaz hazardu mají v regionu například také Sedlčany nebo Petrovice, naopak v Příbrami se celkový zákaz hazardu už poněkolikáté nepodařilo schválit. Tento bod byl jedním z hlavních témat koaliční TOP 09, ale naposledy letos v lednu pro jeho prosazení nenašli zastupitelé za tuto stranu dostatečnou podporu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC
Další články
Houpák zarůstá a stín nesvědčí vřesům
Každý, kdo si oblíbil vrchol Houpák v CHKO Brdy, kde se rozkládala bývalá cílová …
V pátek se otevře vánoční kluziště v Příbrami
Novinkou letošní zimní sezony v Příbrami je vánoční kluziště na náměstí 17. listopadu. …
Dánsko omezuje dětem přístup na sociální sítě. Mělo by se přidat i Česko?
Dánská vláda představila návrh, který výrazně omezí přístup dětí na sociální sítě. …
Monínec zahájil lyžařskou sezonu rekordně brzy
Na první lyžování sezony v sobotu 15. listopadu večer na sjezdovku na Monínci u …
Armáda díky podepsaným memorandům rozšíří spolupráci s dalšími městy
Ve středu 12. listopadu byla podepsána další tři memoranda o spolupráci mezi …
FOTO
Gastro agent: Maya’s
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTOGALERIE
Nutrie v Sedlčanech: roztomilé vetřelkyně, které ničí přírodu. Proč je nekrmit?
Na první pohled působí jako přítulní vodní hlodavci, kterým by člověk nejradši hodil …
Podzimní útlum se projevil i na Příbramsku. Nezaměstnanost mírně stoupla
Na Příbramsku i v celém Středočeském kraji přibylo lidí bez práce a ubylo volných …
Příbram se opět připojí k Evropskému testovacímu týdnu
Zdarma se na HIV, žloutenky typu B a C a syfilis může otestovat kdokoliv starší …
Studenti pomáhají Amálce: Přes bariéry s policií podporují bionickou ruku
Studenti z Příbramska se opět zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s …





