SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců
8. dubna 2020 (09:43)
foto: pribram.cz, ČTK
Správě státních hmotných rezerv (SSHR) dodává ochranné pomůcky do meziskladu v Sedlčanech stále více tuzemských výrobců.
Správě státních hmotných rezerv (SSHR) dodává ochranné pomůcky do meziskladu v Sedlčanech na Příbramsku stále více tuzemských výrobců. Nyní je to přes 15 domácích firem, které zajišťují dodávky respirátorů, ústenek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků, řekl novinářům předseda SSHR Pavel Švagr.
foto: pribram.cz, ČTK
Prvním českým dodavatelem byla společnost Refil z Karlových Varů, která v polovině března poslala do sedlčanského skladu 10.000 respirátorů nejvyšší třídy FFP3. Nyní dodává týdně 35.000 kusů ochranných pomůcek a spolu s ní i další domácí výrobci.
"V tuhle chvíli je tady zhruba 15 firem, které standardně každý týden dodávají do tohoto skladu nějaké množství svých výrobků. Za tři týdny, co sklad funguje, jde zhruba o milion kusů, které už byly z české provenience dodány, a samozřejmě další objednávky cestou ministerstva zdravotnictví jsou připraveny," uvedl Švagr.
Kromě firmy Refil do Sedlčan vozí respirátory FFP3 i společnost PARDAM. Firmy Okula Nýrsko a Narran správě hmotných rezerv dodávají obličejové štíty, MED-Lab trade výtěrové sety, Panep návštěvnické pláště, INSPERIT dvouvrstvé bavlněné ústenky, Sigma VVÚ ochranné filtry a Nanologix corporation dýchací polomasky s filtrem. Dalšími tuzemskými dodavateli ochranných pomůcek jsou DINA-HITEX, Batist Medical, TOMIS CZ, Pragochema, BIOGEN PRAHA, Promedica Praha Group a DF Partner.
Strategií ministerstva zdravotnictví je podle náměstka Filipa Vrubela nakupovat hlavně české produkty a podpořit tím tuzemský průmysl a tuzemské firmy, které vzhledem k omezením a mimořádným opatřením nemohou vyrábět nebo nemají dostatečný odbyt pro své dosavadní zboží. Sklad v Sedlčanech je primárně určen pro zásobování fakultních nemocnic, další sklad SSHR v Olomouci pro zásobování průmyslu. Česká republika trpěla nedostatkem roušek i dalších ochranných pomůcek od počátku koronavirové krize, s přibývajícími dodávkami převážně ze zahraničí se situace postupně zlepšuje.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …




