Srpnový program lesního divadla v Novém Podlesí začne hudebním a divadelním festivalem a pohádkou pro děti
5. srpna 2022 (19:02)
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková
Víkend 6. a 7. srpna nabídne Tramtamtýdamtůdá fest a divadelní představení Kocour Modroočko. V pátek 12. srpna odehraje koncert electro kapela Midi Lidi.
Po šesti letech se pod stromy venkovního divadla Skalka v Novém Podlesí vrací kulturní akce Tramtamtýdamtůdá fest. „Headlinerem večera v úchvatné scenérii brdských lesů budou legendární česko-rakouští Boo. Těšit se můžete také na irskou písničkářku Lyndu Cullen či violoncellové duo Tara Fuki,“ avizují webové stránky www.tramtamfest.cz některé z interpretů, k nimž se s pianem a kytarou přidá Michal Skořepa, příbramští Uninvited nebo Russian sleep experiment. Hudební zážitky propojí Divadlo Tomáše Bílka scénkami z filmů, ve kterých své role ztvárnil herec Karel Effa, jenž by letos oslavil sté narozeniny. V sobotu 6. srpna se program rozjede krátce po druhé odpolední až do pozdních nočních hodin.
V neděli 7. srpna se na pódiu lesního amfiteátru odehraje příběh o Kocouru Modroočkovi. Divadelní pohádku děti uvidí od 17.00. Další programovou lahůdkou bude v pátek 12. srpna od 21.00 koncert české electro undergroundové kapely Midi Lidi. „Připomeňme skladby Láska není švédský stůl, Lux s Markem Vašutem, Rád vařím nebo Na co nesmím zapomenut. Skupina mimo jiné vytvořila hudbu k filmům režiséra Marka Najbrta Prezident Blaník, Polski film a Protektor. S Petrem Markem Midi Lidi spolupracovali na hudbě k dokumentární komedii Víta Klusáka a Filipa Remundy Český mír o tématu amerického radaru v Brdech,“ uvedl pořadatel Městské kulturní centrum Příbram.
foto: kapela Midi Lidi (zdroj: MKC Příbram)
Během srpna na Skalce dále zhlédnete divadelní kusy Klášterní tajemství (19. srpna) a Mise na Mars (20. srpna). Fanoušci country se sejdou na koncertu legendárních Fešáků 27. srpna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Svatá Hora v Příbrami slibuje noc plnou zážitků
•Dobový průvod, Běh hasičů do Svatohorských schodů a celodenní program. Příbramská svatohorská šalmaj bude v září
•Příbramské kino uvede komedii Střídavka. Snímek vypráví o zmatcích v partnerských vztazích
Další články
Předvánoční shon: ráj pro kapsáře
Advent každoročně přináší nejen nákupní horečku, ale také zvýšenou aktivitu kapsářů. …
Advent v Příbrami letos přinesl Vánoční kluziště, těšit se můžete na andělskou show
Příbram se chystá na slavnostní vstup do adventu. Tradiční zahájení na náměstí T. G. …
Tipy na víkend: Zahájení adventu nejen v Příbrami, první mikulášské nadílky a spousta kulturních akcí
O víkendu na vás čeká několik filmových premiér, několik koncertů a také zápas našich …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou, od pátečního večera to může na silnicích klouzat
Meteorologové varují před vznikem ledovky, která může od pátečního večera výrazně …
Přijďte na legendární punkovou hudební avantgardu s trubkou!
Už jsme doma je kapela, kterou v Česku ani ve světě jen tak nenajdete. Originální …
V OBI zakoupíte nejen vánoční stromky, ale i největší sortiment vánočních dekorací
Vánoce se blíží a v OBI je vše připraveno na to, aby vaše domácnost zazářila. Nabídka …
PR
Mikuláš bude nadělovat i ve vlaku
Jízdy historické vlakové soupravy s nadílkou pro děti se uskuteční v sobotu 29. …
Rožmitálští chovatelé sbírají úspěchy i na sklonku roku
Před koncem roku mají rožmitálští chovatelé za sebou hned dvě úspěšné výstavy, z nichž …
Pět pravidel bezpečné jízdy na sněhu: Zimní past, která čeká na chybu
Zasněžené silnice každoročně prověří, jak dobře umíme svůj vůz udržet pod kontrolou. …




