Sprejer poničil majetek v Příbrami, hrozí mu až rok vězení
1. května 2025 (14:00)
foto: Ilustrační foto/ Anna Svobodová
Osmnáctiletého mladíka, který po dobu osmi měsíců sprejoval po zdech, vratech i lavičkách v Příbrami, zadrželi na jaře místní kriminalisté. Policie jej obvinila z pokračujícího přečinu poškození cizí věci.
„Kriminalisté zjistili, že má na svědomí minimálně devět případů, při kterých poškodil cizí majetek,“ potvrdil policejní mluvčí Pavel Truxa.
Mladík podle policie stříkal své výtvory od loňského srpna až do letošního dubna. Sprejování se nevyhnula ani místa, kde si lidé běžně krátí cestu do práce nebo na nákup například podchod u silnice nebo vrata u místní prodejny.
Při posledním řádění se podařilo strážníkům městské policie v Příbrami mladíka přistihnout přímo při činu.
Škoda, kterou svými nápisy způsobil, se vyšplhala na několik desítek tisíc korun. Nejde tedy o žádnou klukovinu policie ho obvinila z pokračujícího poškozování cizí věci. Pokud skončí před soudem, může si za své sprejerské výlety vysloužit až rok vězení.
Při posledním řádění se podařilo strážníkům městské policie v Příbrami mladíka přistihnout přímo při činu.
Škoda, kterou svými nápisy způsobil, se vyšplhala na několik desítek tisíc korun. Nejde tedy o žádnou klukovinu policie ho obvinila z pokračujícího poškozování cizí věci. Pokud skončí před soudem, může si za své sprejerské výlety vysloužit až rok vězení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Související
•V Evropské ulici v úterý hořel osobák
•V Dobříši začne demolice staré policejní služebny. Vyroste tam nová moderní budova
•Záchranáři obsadili aquapark i okolí: chemická hrozba a evakuace byly jen na zkoušku
Další články
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …
Gastro agent: Kebab house & pizza
Fast‑food má být rychlý, dostupný a cenově přívětivý. Ale i u rychlého občerstvení nás …
Fast food
Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru
Po několika letech se diváci konečně dočkají. Dokumentární film mapující více než …
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky
Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, …
Nepřehlédněte
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …




