14. 4. svátek má Vincenc




Správa CHKO Brdy pořádá veřejnou besedu k výstavě Brdy zblízka i zdálky

12. října 2025   (16:20)
Správa CHKO Brdy pořádá veřejnou besedu k výstavě Brdy zblízka i zdálky
foto: archiv AOPK ČR, z vernisáže výstavy Brdy zblízka i zdálky

Jak se za téměř deset let změnila chráněná krajinná oblast Brdy? Co ukazují fotografie míst, kam se člověk dostane jen zřídka? O tom všem budou hovořit vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer a dendroložka Běla Komancová na veřejné besedě, která se uskuteční 22. října od 18 hodin v obecní knihovně v Drahlíně. Součástí večera bude i výstava Brdy zblízka i zdálky, mapující přírodu, krajinu i proměny tohoto výjimečného území.


Putovní výstava, která vznikla pod záštitou Správy CHKO Brdy, představuje snímky zachycující rozmanitost brdské přírody v průběhu roku – od tichých pramenišť přes vřesoviště až po hluboké lesy. Autory fotografií jsou dendroložka správy Běla Komancová a vedoucí CHKO Brdy Bohumil Fišer. Výstava byla poprvé uvedena letos v červenci v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy.

Deset let CHKO Brdy
Chráněná krajinná oblast Brdy byla vyhlášena 1. ledna 2016 a rozkládá se na ploše 345 km² v části Středočeského a Plzeňského kraje. Patří sem deset vrcholů vyšších než 800 metrů a panuje zde chladné, vlhké podhorské až horské klima.

Brdy jsou největším souvislým lesním komplexem ve vnitrozemí Česka a ukrývají pestrou mozaiku biotopů – od bukových a jedlových porostů až po bezlesí a vřesoviště na bývalých vojenských plochách. Na území CHKO se nachází čtrnáct zvláště chráněných území – sedm přírodních rezervací a sedm přírodních památek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Správa CHKO Brdy
autor: Karel Hutr








Další články

Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz